Balya Köylerinden Pilav Hayırı
Haberler » Yerel » Haber

Balya Köylerinden Pilav Hayırı

Balya Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Her Yıl Eylül Ayında Düzenlediği Pilav Hayırı Bu Yıl Haziran Ayında Gerçekleştirildi.

Balya Köylerinden Pilav Hayırı

Balya Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin her yıl eylül ayında düzenlediği pilav hayırı bu yıl haziran ayında gerçekleştirildi.

Balya Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl eylül ayında gerçekleştirilen pilav hayırı bu sene haziran ayında yapıldı. Eylül ayının Ramazan ayına denk gelmesi sebebi ile erken yapılan pilav hayrına İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Vali Yardımcısı Ali Osman İşsen ve Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Alaattin Atik katıldı.Dernek Başkanı İbrahim Gölen'in açılış konuşmasından sonra mevlit okunarak dua edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Balya'nın geri kalmışlığının farkında olduklarını, bunun için özel gayret sarf ettiklerini belirtti. Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Fuat Sarı ve arkadaşları sazları ile dinleti verdiler. Pilav hayrının sonundaki folklor gösterileri büyük alkış topladı.

Balya Köylerinin pilav hayrında davetlilere pilav,ayran ve höşmerim ikram edildi.

(BD-YU) 23.06.2008 18:20 TSİ