Balya Belediyesi İlçede Spor Akademisi Gibi Hizmet Veriyor

Balya Belediyesi İlçede Spor Akademisi Gibi Hizmet Veriyor

Balıkesir'in Balya Belediyesi, 2011 - 2012 Futbol Sezon'unda 2. Amatör Küme'de şampiyonluğu göğüsleyerek, ilçe halkının takdirini kazandı.

Balya Belediyesi İlçede Spor Akademisi Gibi Hizmet Veriyor

Balıkesir'in Balya Belediyesi, Balıkesir'in en küçük belediyelerinden olmasına rağmen, 2011-2012 Futbol Sezon'unda 2. Amatör Küme'de şampiyonluğu göğüsleyerek, ilçe halkının takdirini kazandı.

Geçtiğimiz sezon 2. Amatör Küme'de şampiyonluk ipini göğüsleyerek taraftarlarına kupayı armağan eden Balya Belediyespor, ilçe çocuklarını açtığı yaz spor okulları çatısının altında buluşturarak spor alanında başarılarının tesadüf olmadığını kanıtladı.

Voleybol, basketbol ve futbol branşlarında toplam 25 öğrenciye ücretsiz spor yapmanın gururunu yaşatan Balya Belediyespor, tüm olanakları miniklerin ayaklarına sererek ilçe halkının haklı övgüsünü aldı. Çalışmalarını Balya Zübeyde Hanım Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Bahçesi ve Belediyespor Halı

Saha Tesislerinde sürdüren minik sporcular, il merkezinde ve büyük ilçelerde bu tür spor okullarına devam olanağı olan akranlarına taş çıkartıyor. Balya Zübeyde Hanım YİBO Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Kılıç'ın hazırladığı program doğrultusunda çalışan minikler arasında Balya'nın köylerinden gelen sporcular da bulunuyor. Velileri ile birlikte çalışmaların yapıldığı sahayı sabahın erken saatlerinde dolduran miniklerin çalışmaları 12 Eylül tarihine kadar devam edecek.

03.08.2012 15: 01: 23

TSI

NNNN - BALIKESİR