Baltık Ülkelerinin ABD Çıkarması, Turizm Fuarına Damgasını Vurdu

Baltık Ülkelerinin ABD Çıkarması, Turizm Fuarına Damgasını Vurdu

ABD'nin Önde Gelen Gazetelerinden New York Times Tarafından Düzenlenen Dünya Seyahat Fuarı'na, Bu Yıl İlk Kez Baltık Ülkeleri Grubu Altında Letonya, Litvanya ve Estonya da Katıldı.

Baltık Ülkelerinin ABD Çıkarması, Turizm Fuarına Damgasını Vurdu

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times tarafından düzenlenen Dünya Seyahat Fuarı'na, bu yıl ilk kez Baltık ülkeleri grubu altında Letonya, Litvanya ve Estonya da katıldı.

ABD'li turistlerin büyük ilgi gösterdiği fuarda, Baltık ülkeleri eğlenceli tanıtımları ile ilgi çekti. Letonya Turizm Ofisi Temsilcisi Baiba Pruvada, İHA'ya verdiği demeçte, "İlk defa katılmamıza rağmen ABD'li turistlerin, özellikle Baltık ülkelerinin tarihine karşı çok büyük ilgisi olduğunu gördük" diye konuştu. ABD'li turistlerin eski Sovyetler Birliği ülkelerinin tarihi yapısına büyük ilgi duyduğunu anlatan Pruvada, Letonya'ya yapılacak 1-2 haftalık bir gezinin kişi başı 2 bin dolar tutacağını söyledi.

Letonya Turizm Masası, fuar kapsamında dans gösterileri ve bilgilendirici seminerler düzenledi. Fuar 23-25 Şubat tarihleri arasında New York'taki Jacob Javits Fuar Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

(EÖB-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA