Balta: "Çevre Komisyonu, Yeni Yasama Döneminde İzlenecek Yol Haritasını Belirlemek Üzere Toplandı"
Advertisement

Balta: "Çevre Komisyonu, Yeni Yasama Döneminde İzlenecek Yol Haritasını Belirlemek Üzere Toplandı"

18.10.2018 14:20 | Son Güncelleme: 18.10.2018 14:20
Balta:

Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, "Türkiye’de nükleer santraller kurulduğu zaman önlemler ne olacak, eksikler nedir, bütün ayrıntılarla beraber bilgi talep ettik. Rapor da geldiği zaman bunları komisyona sunacağız" dedi.

Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, "Türkiye'de nükleer santraller kurulduğu zaman önlemler ne olacak, eksikler nedir, bütün ayrıntılarla beraber bilgi talep ettik. Rapor da geldiği zaman bunları komisyona sunacağız" dedi.

TBMM Çevre Komisyonu, yeni yasama döneminde ele alınacak konuları ve izlenecek yol haritasını belirlemek üzere toplandı. Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, komisyonun, iktidar ve muhalefet ayrımı olmaksızın bütün milletvekillerinin öneri ve görüşlerini dikkate alarak partiler üstü hareket edeceğini vurguladı. Komisyonun yerinde denetimler yapacağını anlatan Balta, başarılı ve başarısız yerel yönetimlerin de komisyon tarafından inceleneceğini dile getirdi.

Nükleer santrallerin çevreye etkileri konusunda araştırma yapıldığını aktaran Balta, "Türkiye'de nükleer santraller kurulduğu zaman önlemler ne olacak, eksikler nedir, bütün ayrıntılarla beraber bilgi talep ettik. Rapor geldiği zaman bunları komisyona sunacağız" diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik ile Tarım ve Orman bakanlarının komisyona sunum yapacaklarını bildiren Balta, sivil toplum kuruluşları ve çevresel uygulamalarda başarılı belediye yöneticileriyle bir araya geleceklerini vurguladı. Balta, daha sonraki süreçte de komisyon üyesi milletvekillerinin seçim bölgelerini ziyaret edeceklerini anlattı. - TRABZON

Balta: 'Çevre Komisyonu, Yeni Yasama Döneminde İzlenecek Yol Haritasını Belirlemek Üzere Toplandı'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Balta: "Çevre Komisyonu, Yeni Yasama Döneminde İzlenecek Yol Haritasını Belirlemek Üzere Toplandı" - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 23:38:01. #1.16#
title