Balonlarla 'Hayır' Oyu İstediler

Balonlarla 'Hayır' Oyu İstediler
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Haber-Kamera: İlker KILIÇASLAN / MANİSA, DHA)CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa'da, partili kadınlarla birlikte ellerindeki 'hayır' yazılı balonlarla 16 Nisan'daki referandum için destek istedi.

Haber-Kamera: İlker KILIÇASLAN/ MANİSA, DHA)CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa'da, partili kadınlarla birlikte ellerindeki 'hayır' yazılı balonlarla 16 Nisan'daki referandum için destek istedi. Referanduma kısa süre kala, Manisa'daki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yürüttükleri 'hayır' çalışmasının şenlik havasında geçtiğini dile getireren Milletvekili Tur Yıldız Biçer, "Hayır diyenler bu süreci bayram havasında, şenlik havasında, güle oynaya geçiriyorlar. Ama 'evet' diyenler süreç sona doğru yaklaştıkça, geriye sayım başladıkça bize her noktada saldırmaya başladılar. Çirkinleşmeye, kabalaşmaya başladılar. Biz provokasyonlara gelmiyoruz, oyuna düşmüyoruz. Birlik beraberlik içerisinde meydanlardayız" diye konuştu.

'KORKA KORKA BU HALE GELDİK"

CHP Manisa Milletvekili Biçer, 'hayır' çalışması çerçevesinde yaptıkları çeşitli ziyaretlerde vatandaşlardan "Korkuyoruz" seslerinin yükseldiğini belirtip, "Biz, bu korkuyu yenmek için, bu korkuyu görünür kılmak için meydanlardayız. 'Hayır' meydanlarda neşeli ve coşkulu. 'Korkuyoruz' diyen vatandaşlarımız korkmasınlar. Korkmayacağız. Korka korka bu hale geldik. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Kesinlikle 'hayır' kazanacak. Referanduma yaklaşık 12 gün kaldı. Tüm vatandaşlarımız sandığa giderek oylarına sahip çıksınlar. Zaten 'hayır' oyları yüksek, daha da yüksek olsun. Amacımız bu. Biz kazanacağız. Kimse korkmasın" dedi.

Konuşmasının ardından Biçer, beraberindeki partili kadınlarla, ellerindeki üzerinde 'hayır' yazılı rengarenk balonlarla poz verdi. Milletvekili Biçer, daha sonra elindeki balonların bir kısmını gökyüzeni bırakırken, bir kısmını da başta öğrenciler olmak üzere meydandaki kalabalığa dağıttı. Ancak bazıları balonu almak istemeyince Milletvekili Biçer, "Kormayın diyoruz ama yine korkuyorlar" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title