Balkan Türklerinden "Birlik" Çağrısı

Balkan Türklerinden "Birlik" Çağrısı

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Başkan Vekili İzzet Altuntaş, Dünyanın Terörist Kabul Ettiği Bir Örgütün Sözcüsü ve Siyasi Bağlantısı Olarak Davranan Milletvekili Görüntüsü Altındaki Kişilerin TBMM'nin Saygınlığını Bozduğunu Söyledi.

Balkan Türklerinden

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Başkan Vekili İzzet Altuntaş, dünyanın terörist kabul ettiği bir örgütün sözcüsü ve siyasi bağlantısı olarak davranan milletvekili görüntüsü altındaki kişilerin TBMM'nin saygınlığını bozduğunu söyledi.

Altuntaş, yaptığı açıklamada, ülke genelinde doğulusu, batılısı, kuzeylisi güneylisinin hep birlikte oluşturduğu tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen mitinglerin Türkiye sevgisinin, birlik ve beraberliğinin bölünmez bütünlüğünün en son göstergesi olduğunu belirten Altuntaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarında Türk, Kürt, Çerkez ve Alevi'nin ayrım yapılmaksızın görev aldığını kaydetti. Altuntaş, "Gerçekler böyle iken dünyanın terörist kabul ettiği bir örgütün sözcüsü ve siyasi bağlantısı

olarak davranan ve milletvekili görüntüsü altında olan kişilerin TBMM'nin saygınlığını bozduğunu düşüncesindeyiz" dedi.

Azınlık duruma düşen Bulgaristan Türklerinin insanlık dışı asimile politikalarına mariz kaldıkları halde bile yıkıcı, bölücü ve terörist eylemde bulunmadıklarını ifade eden Altuntaş, her zaman haklarını demokratik kurallar içerisinde aradıklarını söyledi. Altıntaş, açıklamasında daha sonra şunları kaydetti:

"Hep birlikte kurduğumuz ve yaşadığımız bu ülkeyi, günümüz gerçeklerinden uzak söylem ve eylemlerle bölmeye çalışanları şiddetle kınıyoruz. Bu kişileri ve grupları "Tek vatan, tek bayrak tek devlet" olmanın değerini idrak etmeye, şehitlerimizi ziyaret etmeye ve topraklarımızda gözü olanların kuklası olmaktan vazgeçmeye davet ediyoruz."

(HT-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA