Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye Kadınlarda İkinci, Erkeklerde İse Üçüncü Oldu

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye Kadınlarda İkinci, Erkeklerde İse Üçüncü Oldu

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası öncesinde uluslararası test müsabakası niteliğinde olan Balkan Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul'da gerçekleştirildi.

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye Kadınlarda İkinci, Erkeklerde İse Üçüncü Oldu

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası öncesinde uluslararası test müsabakası niteliğinde olan Balkan Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul'da gerçekleştirildi. Şampiyonada Türkiye kadınlarda ikinci, erkeklerde ise üçüncü oldu.

Ataköy Atletizm Salonu'nda yapılan organizasyona, Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Moldova, Makedonya, Karadağ, Romanya ve Sırbistan ile konuk ülkeler Slovenya ve Azerbaycan'dan 93'ü kadın, 190 sporcu katıldı.

Türkiye, kadınlarda 90 puanla, 93 puan toplayan Romanya'nın ardından ikinci oldu. Kadınlarda üçüncülüğü ise 79 puan toplayan Bulgaristan elde etti. Erkeklerde ise Yunanistan 93 puanla birinci, Romanya 89 puanla ikinci, Türkiye 88 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyonada kategorilerinde dereceye giren sporcular şöyle:

ERKEKLER

60 metre: 1. Lykourgos Tsakonas (Yunanistan) 6.78, 2. Georgi Georgiev 6.87 (Bulgaristan), 3. Darko Sarovic 6.90 (Sırbistan)

60 metre engelli: 1. Kostas Douvalidis (Yunanistan) 7.82, 2. Martin Arnaudov (Bulgaristan) 7.96, 3. Batuhan Eruygun (Türkiye) 8.14 (Tasnif dışı yarışan Mustafa Güneş 8.06'lık derece elde etti)

400 metre: 1. Yavuz Can (Türkiye) 47.22, 2. Mateo Ruzic (Hırvatistan) 47.77, 3. Catalin Cimpeanu (Romanya) 47.95 (Tasnif dışı koşan Ali Ekber Kayas 47.66'lık derece elde etti)

800 metre: 1. Halit Kılıç (Türkiye) 1.50.72, 2. Ionuz Zaizan (Romanya) 1.51.43, 3. Nimet Gashi (Arnavutluk) 1.54.63 (Tasnif dışı yarışan Emrah Çoban 1.51.63 derece ile koştu)

Bin 500 metre: 1. Andreas Dimitrakis (Yunanistan) 3.47.74, 2. Kemal Koyuncu (Türkiye) 3.52.32, 3. Ivan Popov 3.56.71 (Bulgaristan) (Tasnif dışı yarışan Levent Ateş 3.53.27 derece ile koştu)

3 bin metre: 1. Adrian Ionel Trifan (Romanya) 8.11.36, 2. Ramazan Özdemir (Türkiye) 8.19.36, 3. Mitko Tsenov (Bulgaristan) 8.21.64 (Tasnif dışı yarışan Polat Kemboi Arıkan 7.42.49 ve İlham Tanui Özbilen 7.50.61'lik derece elde etti)

Üç adım atlama: 1. Dimitrios Tsiamis (Yunanistan) 16.45, 2. Marian Oprea (Romanya) 16.43, 3. Vladimir Letnicov (Karadağ) 16.38

Uzun atlama: 1. Louis Tsatoumas (Yunanistan) 8.04, 2. Valentin Toboc (Romanya) 7.64, 3. Alexandru Charenco (Karadağ) 7.60

Gülle atma: 1. Asmir Kolasinac (Sırbistan) 20.05, 2. Michail Stamatogiannis (Yunanistan) 19.30, 3. Giorgi Ivanov (Bulgaristan) 18.96

Sırıkla atlama: 1. Kostas Filippidis (Yunanistan) 5.75, 2. Spas Bukhalov (Bulgaristan) 5.20, 3. Levente Kecskes (Romanya) 4.60

4x400 bayrak: 1. Türkiye (Ali Ekber Kayas, Yavuz Can, Mehmet Güzel, Serdar Tamaç) 3.14.39, 2. Romanya (Iulian Geambazu, Doru Teofilescu, Ionut Zaizan, Adrian Dragan) 3.18.37

KADINLAR

60 metre: 1. Inna Eftimova (Bulgaristan) 7.28, 2. Andrea Ograzeanu (Romanya) 7.44, 3. Sandra Parlov (Hırvatistan) 7.49

60 metre engelli: 1. Nevin Yanıt (Türkiye) 8.16, 2. Ivana Loncarek (Hırvatistan) 8.51, 3. Kristina Damianova (Bulgaristan) 8.74

400 metre: 1. Vania Stambolova (Bulgaristan) 52.36, 2. Meliz Redif (Türkiye) 53.52, 3. Alina Panaite (Romanya) 54.41

800 metre: 1. Merve Aydın (Türkiye) 2.03.80, 2. Eleni Flandra (Yunanistan) 2.05.13, 3. Elena Popescu (Karadağ) 2.05.33

Bin 500 metre: 1. Luiza Gega (Arnavutluk) 4.10.75, 2. Ioana Doaga (Romanya) 4.10.84, 3. Amela Terzic (Sırbistan) 4.26.53

3 bin metre: 1. Dudu Karakaya (Türkiye) 9.22.20, 2. Sladjana Perunovic (Karadağ) 9.32.60, 3. Elena Moaga (Romanya) 9.46.15

Üç adım atlama: 1. Cristina Bujin (Romanya) 14.04, 2. Andriana Banova (Bulgaristan) 13.70, 3. Sevim Sinmez (Türkiye) 13.48

Yüksek atlama: 1. Venelina Veneva (Bulgaristan) 1.93, 2. Esthera Petre (Romanya) 1.91, 3. Ana Simic (Hırvatistan) 1.91

Uzun atlama: 1. Mirjana Gagic (Hırvatistan) 6.28, 2. Cornelia Deiac (Romanya) 6.22, 3. Evaggelia Galeni (Yunanistan) 6.10

Gülle atma: 1. Radoslava Mavrodieva (Bulgaristan) 16.74, 2. Emel Dereli (Türkiye) 16.55, 3. Simona Neata (Romanya) 14.52

Sırıkla atlama: 1. Iro Ledaki (Yunanistan) 4.25, 2. Anna Ivanova (Bulgaristan) 4.00, 3. Jelena Vasic Radinovic (Sırbistan) 3.90, (Tasnif dışı yarışan Buse Arıkazan ise 4.00'lık derece elde etti)

4x400 metre: 1. Romanya (Alina Panaite, Sanda Belgyan, Mirela Lavric, Bianca Razor) 3.39.51, 2. Türkiye (Özge Akın Gürler, Merve Aydın, Emel Sanlı,

Meliz Redif) 3.41.47