Balışeyh Kaymakamlığında "Şehitler Köşesi" Oluşturuldu
Haberler » Yerel » Haber

Balışeyh Kaymakamlığında "Şehitler Köşesi" Oluşturuldu

Balışeyh Kaymakamlığında, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Dolayısıyla "Şehitler Köşesi" Oluşturuldu.

Balışeyh Kaymakamlığında

Balışeyh Kaymakamlığında, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla "Şehitler Köşesi" oluşturuldu.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçedeki Hükumet Konağında bulunan Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Törene, Kaymakam Tekin Erdemir, Belediye Başkanı Ali Dedlioğlu, Emniyet Amiri Mustafa Temel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgay Saraçoğlu, daire amirleri, şehit yakınları, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Buradaki programın ardından şehit ailelileri ve diğer katılımcılar Kaymakamlık binasına davet edilerek, Kaymakamlıkta oluşturulan "Şehitler Köşesi"ni gezdiler.

Kaymakam Erdemir, "Kaymakamlık binamızın içinde aziz vatanımız için canlarını feda etmiş şehitlerimizin anısına bir köşe oluşturduk. Böyle bir köşenin olması gerekiyordu. Açılış gününü de bu anlamlı güne getirerek şehit yakınlarımıza armağan ettik. İlçemizde 20 şehidimiz bulunmaktadır. Köşemize, temin ettiğimiz şehitlerimizin fotoğraflarını, fotoğrafı olmayanların ise isimlerini yerleştirdik" dedi.

- KIRIKKALE