Balıkesirspor Tahkim'e Gidecek

Balıkesirspor Tahkim'e Gidecek

PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Altınordu maçından sonra resmi sitede "Artık yeter" başlığıyla yapılan açıklama nedeniyle Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi'yi 45 gün, hakemlere hakaret ettiği gerekçesiyle Asbaşkan İsmail Uzan'ı 3 ay hak mahrumiyeti ile cezalandırıp ayrıca...

Balıkesirspor Tahkim'e Gidecek

PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Altınordu maçından sonra resmi sitede "Artık yeter" başlığıyla yapılan açıklama nedeniyle Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi'yi 45 gün, hakemlere hakaret ettiği gerekçesiyle Asbaşkan İsmail Uzan'ı 3 ay hak mahrumiyeti ile cezalandırıp ayrıca iki yönetici ve kulübe toplam 120 bin TL para cezası kesmesi şok etkisi yarattı. Karara itiraz edeceklerini söyleyen Başkan Çiftçi, "Açıklamamızda herhangi bir kişi ya da kurumu rencide edecek ifadeler yoktu. Biz bir camiayı temsil ediyoruz. Kulübümüzün menfaatlerini korumak durumundayız" dedi.

Yıllardır sporun içinde yer alan bir insan olarak bugüne dek hiç ceza almadığını hatırlatan Çiftçi, "Tahkim Kurulu'na itiraz ederek, cezaların indirilmesini isteyeceğiz" şeklinde konuştu. Balıkesirspor Yönetim Kurulu, kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamada Altınordu maçını yöneten hakem Abdulkadir Bitigen'e tepki gösterirken, Merkez Hakem Kurulu'nu da hakem hataları konusunda uyarmıştı. Hakem Bitigen'in Burak'ın pozisyonunda penaltıyı vermemesini "futbol katliamı" olarak değerlendiren kırmızı beyazlılar 90'ıncı dakikada Altınordu lehine ise penaltı icat edildiğini savunmuştu.  
- Balıkesir