Balıkesir Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu

Balıkesir Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu

Balıkesir Ziraat Odası'nın Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Genel Kuruldaki Seçimlere Tek Listeyle Giren Başkan Sami Sözat, Yeniden Seçilerek Güven Tazeledi.

Balıkesir Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu

Balıkesir Ziraat Odası'nın olağan genel kurulu yapıldı. Genel kuruldaki seçimlere tek listeyle giren Başkan Sami Sözat, yeniden seçilerek güven tazeledi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği salonunda gerçekleşen Ziraat Odası'nın genel kurulunda divan başkanlığını Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Erol Ayvaz yaptı. Genel kurula, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Bağ Kur İl Müdürü Cengiz Karadeniz, Şoförler Odası Başkanı Alaattin Savran, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Yüksel Girgin ile siyasi parti temsilcileri, ilçelerdeki ziraat odası başkanları ve delegeler katıldı. Ziraat Odası Başkanı Sözat, istenmediği takdirde üyelerin teveccühüne göre oda başkanlığı görevini bırakıp gitmeye hazır olduğunu söyledi. Görevde olduğu sürece yönetim kurulu olarak son derece uyum içinde çalıştıklarını kaydeden Sözat, genel ve mahalli sorunların gündeme taşınıp kamuoyuyla paylaşılmasında desteğini esirgemeyen basın kuruluşlarına ve gazetecilere teşekkür etti. Günümüzde çiftçinin yaşadığı sorunların genel sorunlar olduğunu belirten Sözat, mahalli sorunların çözümünde genel olarak bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. Sözat, ancak, üretim, pazarlama, tohum, gübre, zirai ilaç, mazot, alet ekipman, kredi, et, süt, yem ve bunun gibi ürünlerde AB normlarında tarım yapmak için uygulanan IMF reçetelerine dayalı olduğunu ileri sürdüğü tarım politikalarının tüm Türk çiftçisi gibi kendilerinin de genel sorunu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde Sami Sözat'ın başkanlığındaki tek liste Ziraat Odası'nın yeni yönetimi oldu. 163 üyesi bulunan Balıkesir Ziraat Odası'nın seçimlerinde 132 üye oy kullanırken, akşam saatlerinde açılan sandık sayımında 4 oy geçersiz sayıldı. 128 oyun tamamını alan tek listeye göre Sami Sözat yeniden seçilerek güven tazeledi. Sami Sözat'ın başkanlığındaki 21 kişilik yönetim kurulu asil üyesi, kendi arasında 7 kişiyi yürütme olarak görevlendirdi. Yapılan görev dağılımına göre, Balıkesir Ziraat Odası'nın yeni yönetim kurulu, Sami Sözat (başkan), Cahit Özel, Aydın Güneş, Nurettin Savran, Adem Özaydın, Sadettin Atmaca ve Musa Ferik'ten oluşuyor.

(YU-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA