Balıkesir Valisi: "Can Kaybının Olmaması Sevindirici"

Balıkesir Valisi: "Can Kaybının Olmaması Sevindirici"

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Saat 21.15'te Meydana Gelen ve Merkez Üssü Manyas Kuş Gölü Olan, Depremde Can ve Mal Kaybının Olmamasının Sevindirici Olduğunu Bildirdi.

Balıkesir Valisi:

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, saat 21.15'te meydana gelen ve merkez üssü Manyas Kuş Gölü olan, depremde can ve mal kaybının olmamasının sevindirici olduğunu bildirdi.

Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manyas Kuş Gölü'ne komşu olan Balıkesir'in Manyas, Bandırma ve Gönen ilçelerinde daha fazla hissedilen depremde herhangi bir can kaybının olmadığını, şu anda köylerde de araştırmaların devam ettiğini kaydetti.

''Şu saate kadar bize sadece Bandırma'nın Doğruca köyündeki bir minarenin aleminin yıkıldığı bildirildi'' diyen Hatipoğlu, şöyle konuştu:

''Bir can kaybının olmaması bizim için sevindirici. Tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Valilik şu anda tüm birimleriyle açık. Kriz merkezindeki ekiplerimiz de hazır bekletiliyor. Ben de şu anda yola çıktım, Manyas, Gönen ve Bandırma'da incelemelerde bulunacağım, oradaki arkadaşlarla görüşeceğim. İnşallah köylerde yaptığımız araştırmalarda da herhangi bir olumsuzluğa rastlamayız.''

Manyas Kaymakamı Resul Çelik de gazetecilere yaptığı açıklamada, depremle ilgili şu an itibariyle herhangi bir olumsuzluğun söz konusu olmadığını, vatandaşların normal yaşantılarında bir değişiklik kaydedilmediğini söyledi.

Bandırma Kaymakamı Gani Keser ise Doğruca köyündeki caminin minaresinin 1-2 metrelik bölümünün yıkıldığı yönünde bilgi ulaştığını kaydetti.

Bu arada, Bandırma'da deprem sırasında paniğe kapılan 2 kişinin yüksek tansiyon şikayetiyle, evinden camları kırarak çıkmaya çalışan bir kişinin de ellerinden yaralanarak Bandırma Devlet Hastanesinde tedavi altına alındıkları, bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.