Balıkesir Valisi Arslan, Sabiha Gökçen Anaokulu'nu Ziyaret Etti

Balıkesir Valisi Arslan, Sabiha Gökçen Anaokulu'nu Ziyaret Etti

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Sabiha Gökçen Anaokulu'nu ziyaret etti.

Balıkesir Valisi Arslan, Sabiha Gökçen Anaokulu'nu Ziyaret Etti

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Sabiha Gökçen Anaokulu'nu ziyaret etti. Sınıfları tek tek gezerek minik öğrencilerin etkinliklerine katılan Arslan, çeşitli hediyeler de verdi.

Vali Arslan'ın ziyaretine, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın ve şube müdürleri de katıldı. Anaokulu hakkında bilgi veren Müdür Akgül Kafkaslı, "Okulumuzda bir müdür, yedi okul öncesi eğitimi öğretmeni, altı okul öncesi kadrosuz usta öğretici olmak üzere toplam 12 okul öncesi eğitim öğretmeni, bir memur, iki yardımcı hizmetli ve yemekhane temizlik hizmetleri için dokuz sözleşmeli personel bulunmaktadır. Okulumuzda 85 minik öğrencimiz eğitim görmektedir." dedi.

Bütün eğitim kurumlarının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Vali Arslan ise, "Okullar, vatandaşa en yakın yerde hizmet vermeli. Önemli olan, eğitim hizmetinin çocuklara sağlıklı verilip verilmediğidir. Çocukların kendi mahallesinde, kendi sokağında, kendine yakın alanda eğitim alması gerekir. Yeter ki okullarımızın fiziki şartları ve eğitim kalitesi iyi olsun." şeklinde konuştu. Arslan, anaokulu içinde ve çevresindeki eksiklikleri gidermeye hazır olduklarını da belirterek, önümüzdeki günlerde haberli habersiz denetimlere devam edeceğini söyledi.

Ziyaret sonunda Pırıltılar Sınıfı öğrencilerinden Çağan Efe Karaaslan, yaptığı bir resmi Vali Arslan'a hediye etti.