BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Balıkesir Üniversitesi haber, Balıkesir Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Balıkesir Üniversitesi - 16.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
Edremit'e bağlı Altınoluk Mahallesi'nin Kazdağları eteklerindeki Ulusoy Botanik Parkı'nda, kadın girişimciler Gülçin Cömert ve Banu Ulusoy, 2 sene önce lavanta ekimi yaptı. İlk olarak geçen sene, hasat döneminde, doğal ve sağlıklı yaşamda lavantanın önemini göstermek amacıyla 'Lavantalı Günler' adıyla etkinlik düzenlendi. Bu yıl 2'nci kez 'Lavantalı Günler' etkinliği yapıldı.  Etkinlikte lavanta yağı üretimi, 'Ayla Seyhun'la bilgi kaosunda otacı olmak', Suat Temizer'in 'shibashi' gösterimi, 'Zeynep İlhan'la doğa dostu temizlik', 'Derya Öncel'le lavanta ve kullanım yöntemleri ve krematölyesi', 'Hatice Çağaptay'la nefes egzersizleri', 'Ayla Seyhun'la lavantalı, soğuk sabun atölyesi', 'Ranagül Erdoğan'la tükenmez içeceği atölye çalışması' yapıldı.  Kazdağları'nın eteklerinde ektikleri lavantaların bu yıl ikinci hasadını yaptıklarını anlatan Gülçin Cömert, "İlk lavanta ekimini Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu ile birlikte yapmıştık.
Balıkesir Üniversitesi - 16.06.2019
Balıkesir'de "2. Lavantalı Günler-Şifa Doğada" etkinliği
İlk lavanta ekimini Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu iş birliğiyle yaptıklarını anlatan Cömert, şunları kaydetti: "Daha sonra üretim aşamasında da dostlarla birlikte hareket ettik.
Balıkesir Üniversitesi - 15.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof.
Balıkesir Üniversitesi - 15.06.2019
Ayvalık'ta yeni endemik bitki türü bulundu
Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof.
Balıkesir Üniversitesi - 04.06.2019
Prof. Dr. Satıl Bayram şekerini tarçınla dengeleyin
BALIKESİR Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, Ramazan Bayramı'nda aşırı şeker tüketimine karşı tarçının tüketilmesini önerdi.
Balıkesir Üniversitesi - 04.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
'TÜRKİYE'NİN YÜZDE 15-20'Sİ ARASINDA YÜK ELLEÇLENİYOR' Kocaeli'nde ciddi anlamda yük elleçlendiğini ifade eden Doğusel, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Kentimizde gemilerden elleçlenen yük anlamında Türkiye'nin yüzde 15 ile 20'si arasında yüke ev sahipliği yapmaktadır. Bizim 14 tane organize sanayi bölgemiz var, bizim teknoparklarımız var, bizim serbest bölgelerimiz var. Kocaeli 2 milyon nüfusuyla yaşayan ve İstanbul gibi bir yerin hemen yanı başında bundan çok kıymetli bir alan. Kocaeli birçok alanda da kendini geliştirmiş durumda. Denizcilik anlamında üniversitelerimizde bölümlerimiz mevcut, 13 tane deniz kulübüyle şehrin içinde yaşayan kürek takımından yelken kulübüne varana kadar kentin içinde denizle beraber yaşayan bir şehiriz. Aynı zamanda balıkçılık konusu da çok önemli bizim açımızdan. Kocaeli sınırları içerisinde mavi bayraklı 6 adet plajımız var, şu anda İzmit Körfezi'nde ve Karadeniz'de turizm anlamında su üstü ve su altı sporlarında her türlü aktiviteyi yapan bir kent pozisyonundayız. Bizim en büyük hedefimiz Kocaeli'yi 7-24 denizle ve denizcilikle yaşayan bir kent haline getirmektir. Zaten baktığımız rakamlarda da gördüğümüzde de bunların karşılığını bulduğunu hep birlikte izliyoruz" Görüntü Dökümü -------- -Sanayi kuruluşlarından detaylar -Vedat Doğusel röp -Anons -Liman ve sanayi kuruluşları Haber: Ergün AYAZ/KAMERA: Alişan KOYUNCU/KÖRFEZ(Kocaeli), ================== Prof. Dr. Satıl: Bayram şekerini tarçınla dengeleyin Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Balıkesir Üniversitesi - 30.05.2019
Tarihe yön veren ağaç; Kazdağı köknarı
BALIKESİR'in Edremit ilçesi sınırları içerisindeki Kazdağları'nda bulunan 32 endemik bitki türünden biri olan Kazdağı köknarı, hem mitoloji tarihi hem de Osmanlı tarihi açısından önemli bir yere sahip. Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Balıkesir Üniversitesi - 25.05.2019
Genç beyinlerin projeleri yatırımcılarla buluştu
8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer aldı.
Balıkesir Üniversitesi - 23.05.2019
Genç Beyinler Firmalarla Buluşacak
8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer alacak.
Balıkesir Üniversitesi - 22.05.2019
Prof. Dr. Satıl: Biyo Korsanlar Bitkileri Kaçırıyor, Patent Alıp Satıyor
BALIKESİR Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, Türkiye'deki bazı bitki türlerinin kaçırılarak genetik bilgilerinin çalındığını ve patentlenerek ilaç sektöründe kullanıldığını belirtti.
Balıkesir Üniversitesi - 23.04.2019
Balıkesir'de Keşfedilen 3 Yeni Böcek Türü Tanıtıldı
Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Balıkesir Üniversitesi Haberleri | Balıkesir Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Balıkesir Üniversitesi haberleri, son dakika balıkesir üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'deki Çin uyruklu öğrenci sayısı 2 bini geçerek rekor kırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 12:53:04. #1.16#
title