Balıkesir: Türkiye 3. Futbol Ligi

Transfer çalışmalarını sürdüren 3. Lig takımlarından Balıkesirspor, dış transferde 10 futbolcu ile sözleşme imzalarken, iç transferde ise Gökhan Meriç ile sözleşme yeniledi.

Balıkesir: Türkiye 3. Futbol Ligi

Transfer çalışmalarını sürdüren 3. Lig takımlarından Balıkesirspor, dış transferde 10 futbolcu ile sözleşme imzalarken, iç transferde ise Gökhan Meriç ile sözleşme yeniledi.

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Emin Ermişler, Futbol Şube Sorumlusu Zafer Çakır ve yönetim kurulu üyeleri ile kulüp binasında bir basın toplantısı düzenledi. 3. Lig'in özellikle de Balıkesirspor'un bulunduğu Ege grubunun üst düzeyde, zorlu ve renkli mücadeleye sahne olacağını söyleyen Başkan Ermişler, tek hedeflerinin 2. Lig'e yükselmek olduğunu kaydetti. Başkan Ermişler, "Balıkesirspor'un bir başka hedefi olamaz. Eğer 3. Lig'de kalacaksak bize gerek yok. Tek hedefimiz 2. Lig'e yükselmek. Bu nedenle ince eleyip sık dokuyoruz. Balıkesirspor'u Balıkesirliler olarak yaşatacağız. Bu takım madem ki Balıkesir'in öz evladı, her ihtiyacını Balıkesirliler olarak karşılayacağız. Belediyemiz de üzerine bazı yükümlülükleri alacak. Balıkesirspor'u öncelikle yönetilebilir bir kulüp haline getirmemiz gerekiyor. 5 yıl önce yaşanan sigorta borçları ve yöneticilerin hesaplarına haciz neticesi el konulması gibi tatsız olaylar kırılma noktası olmuştur. Sonucu ise 5 yıl amatör kümede çırpınmak oldu. Şimdi ise her şey farklı, Balıkesirspor yüzünden kimseyi üzmeyeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Biz Balıkesirspor için gerekeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Geçen sezon basınımızın Balıkesirspor'a verdiği destek her türlü takdirin üzerindedir. Balıkesirspor'un çilesini en fazla hisseden ve çekenlerin başında basınımız geliyor. Biz bu sezonda basınımızdan destek bekliyoruz" diye konuştu. Ermişler, 15 Temmuz'a kadar transfer çalışmalarını tamamlayacaklarını, gelecek hafta içerisinde de bir kaleci ile anlaşmaya varacaklarını kaydetti.

Menajerlik sistemine karşı olduğunu kaydeden Başkan Ermişler, Türk futbolunun aksayan yönlerinin başında menajerlik sisteminin geldiğini ileri sürdü. Başkan Ermişler, "Menajerlik, bana göre son derece sağlıksız ve çok yanlış bir sistem. Gencecik çocukların geleceği ile oynanıyor. En hafif tabir ile tam bir simsarlık yapılıyor. Bana göre menajerlik sistemi kalkmalı" dedi.

Öte yandan Balıkesirspor, 500 adet kombine bileti 200 YTL'den satışa sunacak. Ayrıca yönetimin 50 adet VIP kombine bileti hazırladığı, VIP kombine bilet sahiplerine maçlarda özel ikram ve servislerin yapılacağı belirtildi. Balıkesirspor'a gelir sağlamak macıyla hazırlanan ve forma ile kaşkol gibi ürünlerden oluşan taraftar paketlerinin de 250 YTL'den satışa sunulacağı kaydedildi.

Bu arada Balıkesirspor, dış transferde şu ana kadar Fatih Yılmaz (Balıkesir Belediyespor), Metin Erbaş (Afyonkarahisarspor), Engin Alman (Altınoluk Belediyespor), Hakan Varnalı (Mustafa Kemalpaşaspor), Hacı Yusuf Türen (İskenderun Demirspor), Cevat Varçın (Batman Belediyespor), Yusuf Yalçın (Balıkesir Belediyespor), Umut Baysal (Bilecikspor), Onur Özörmenoğlu (Yalovaspor) ve Fatih Fuat Sartaç (Fethiyespor), iç transferde ise Gökhan Meriç olmak üzere toplam 11 futbolcu ile sözleşme imzalandı.

Kaynak: İHA