Balıkesir: TOKİ, Balıkesir'de 179 Konutu Açık Satışa Çıkardı

Balıkesir: TOKİ, Balıkesir'de 179 Konutu Açık Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Balıkesir'de 179 Konutu Açık Satışa Çıkardı. Balıkesir Merkez 2. Etap Toplu Konut Uygulaması Kapsamında 179 Adet Konutun Ön Şartsız, Kurasız, Başvuru Önceliğine Göre Konut Alma ve Seçme Olanağı ile Açık Satış Yöntemiyle Satılığa Çıkarıldığı Açıklandı.

Balıkesir: TOKİ, Balıkesir'de 179 Konutu Açık Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Balıkesir'de 179 konutu açık satışa çıkardı. Balıkesir Merkez 2. Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında 179 adet konutun ön şartsız, kurasız, başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satış yöntemiyle satılığa çıkarıldığı açıklandı.

Daha önce kura yöntemi ile satışa sunulan, ancak kesin satış sözleşmelerinin imzalanması aşamasında, çeşitli sebeplerle satışları gerçekleşmeyen konutların satış işlemlerinin, Halk Bankası Balıkesir Şubesi aracılığı ile yürütüleceği bildirildi. 72 adedi 94.91 metrekare, 70 adedi 120.18 metrekare ve 37 adedi de 135.37 metrekare olmak üzere toplam 179 adet konutun satış başvurularının, 11 Aralık 2006-26 Ocak 2007 tarihleri arasında konuyla ilgili yetkili banka şubesi olan Türkiye Halk Bankası A.Ş. Balıkesir Şubesi tarafından kabul edileceği açıklandı. Konutların fiyatları 60 bin YTL ile 98 bin YTL arasında değişiyor.

Balıkesir'deki açık konut satışıyla ilgili ayrıntılı bilgi, fiyat ve koşullarının, satın alma müracaatlarını kabul eden ilgili banka şubeleri ile TOKİ'nin resmi internet sitesinden incelenebileceği bildirildi.