Balıkesir Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Yaşlılık ve Özürlü Maaş Dosyalarını Görüştü

Balıkesir Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Yaşlılık ve Özürlü Maaş Dosyalarını Görüştü

Balıkesir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantısı, Vali Yılmaz Arslan başkanlığında yapıldı.

Balıkesir Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Yaşlılık ve Özürlü Maaş Dosyalarını Görüştü

Balıkesir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantısı, Vali Yılmaz Arslan başkanlığında yapıldı. Toplantıda 247 genel sağlık sigortası, 71 eşi vefat edenlerin dosyası, 188 yardım, 19 yaşlılık ve özürlü maaş dosyası görüşüldü.

Vakıf binasındaki toplantıya mütevelli heyeti üyelerinden Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Öztozlu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, Defterdar Vekili Yakup Yıldırım, İl Müftüsü Turgut Açari, Sosyal Hizmetler İl Müdürü H.Ömer Yalım, Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan, Yeşilay Şube Başkanı İsmail İnci, merkez muhtarları temsilcisi Cihat Kayalı, köy muhtarları temsilcisi Galip Çakmak ve Vakıf Müdürü Süleyman Sayan katıldı.

Toplantıda genel sağlık sigortası, eşi vefat edenlerin dosyası, yaşlılık ve özürlü maaş başvurusunda bulunan vatandaşların dosyaları görüşüldü. Vali Arslan, mütevelli heyetine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Arslan, toplantının ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın genel sağlık sigortası ve 2022 sayılı kanunla ilgili yenilenen çalışma ortamında da incelemelerde bulundu. Yenilenerek modern bir görüntüye kavuşan bölümde Vakıf Başkanı Süleyman Sayan, Vali Arslan'a çalışmalarını anlatarak, il merkezi ve merkeze bağlı köylerde yardıma muhtaç kişilere yardım ettiklerini söyledi.