Balıkesir: Savaştepe'nin Üniversite Hayali Gerçek Oluyor

Balıkesir: Savaştepe'nin Üniversite Hayali Gerçek Oluyor

Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, yıllardır özlem duyulan yüksek okul hasreti Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu'nun katkılarıyla nihayet sona eriyor.

Balıkesir: Savaştepe'nin Üniversite Hayali Gerçek Oluyor

Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, yıllardır özlem duyulan yüksek okul hasreti Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu'nun katkılarıyla nihayet sona eriyor.

Savaştepe Belediye Başkanı Gürkan Kurtbaş'ın göreve geldiğinden bu yana büyük çaba sarfettiği yüksek okul için belediye hizmet binasını üniversiteye tahsis etmeye hazır olduğunu açıklaması, Rektörlüğün dikkatini çekmişti. Belediye Başkanı Gürkan Kurtbaş, ilçesine yüksek okul kurulması halinde okulun adının, "Savaştepe Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu Meslek Yüksek Okulu" olacağını açıklamıştı. Belediye Başkanı'nın açıklamalarının kamuoyunda yer bulmasının ardından harekete geçen BAÜ Rektörü Necdet Hacıoğlu, telefonla Başkan Kurtbaş'ı arayıp, kararlılığını takdir ettiklerini ve yüksek okul için yer bulunması halinde bu sene sonunda tespit edilecek bölümleri açabileceklerini müjdeledi. Bu görüşmenin ardından geçtiğimiz günlerde Savaştepe İlçesi'ne giden BAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu, Savaştepe Belediye Başkanı Gürkan Kurtbaş'ı makamında ziyaret etti. Rektör Hacıoğlu, beraberinde bazı öğretim üyeleri ve belediye başkanı ile birlikte yüksek okul için ön görülen binaları yerinde inceledi. Okul binası için gözden çıkarılan belediye hizmet binasının, çok sayıda esnafın mağdur olacağı değerlendirilerek, bu fikirden vazgeçildi. Duruma el koyan Rektör Hacıoğlu, yüksek okul için TEKEL binasının tadilat yapılarak sınıflara dönüştürülmesinin daha kolay ve uygun olacağını söyledi. Belediye Başkanı Gürkan Kurtbaş, 30 Ağustos 2006 tarihine kadar binanın her bakımdan hazır olacağı sözünü verdi.

İŞLETME VE MUHASEBE BÖLÜMLERİ FAALİYETE GEÇECEK

BAÜ Rektörü Necdet Hacıoğlu, Savaştepe Meslek Yüksek Okulu için ilk etapta İşletme ve Muhasebe bölümlerinin açılacağını, 4 Eylül 2006 tarihinden itibaren de öğrenci kayıtlarının başlayacağını açıkladı. Hacıoğlu, "Yeni yapılacak olan Savaştepe Meslek Yüksek Okulu'muzda önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 30'ardan toplam 60 öğrencimiz öğrenim görecek. Seneye ise 3-4 bölüm daha ilave edilecek olan okulumuzun öğrenci kapasitesi yaklaşık 500'dür. Okulumuzun kurulmasında emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşlara yürekten teşekkür ederim" dedi. Bu arada, belediye binasında hizmet veren esnaflar, kendilerini ziyaret eden Rektör Necdet Hacıoğlu'na meslek yüksek okulu için 30 adet bilgisayar bağışında bulunmayı vaad etti. Bu durumdan büyük memnuniyet duyan Hacıoğlu, "Keşke tüm ülkede böyle duyarlı ve yardımsever insanlar olsa. Eğitime katkı, insanlığa katkıdır" diyerek esnafa teşekkür etti. Belediye Başkanı Gürkan Kurtbaş, yıllardır özlemini çektikleri yüksek okula kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını belirterek, Savaştepeliler olarak eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Kurtbaş, herkesin yüksek okula destek olup sahip çıkacağını da ifade ederek, katkıları için BAÜ Rektörü Necdet Hacıoğlu ve ekibine teşekkür etti.