Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu 6. Dönem Mezunlarını Verdi
Haberler » Güncel » Haber

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu 6. Dönem Mezunlarını Verdi

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu, 2007 -2008 Eğitim - Öğretim Yılı 6. Dönem Mezunlarının Yemin ve Diploma Töreni Yapıldı.

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu 6. Dönem Mezunlarını Verdi

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu, 2007-2008 eğitim- öğretim yılı 6. dönem mezunlarının yemin ve diploma töreni yapıldı.

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Fuat Öztürk, düzenlenen programda yaptığı konuşmada, "Sizler Emniyet Teşkilatının mihenk taşı, ümidi ve güvenisiniz. Türkiye Cumhuriyetimizin ve ay yıldızlı bayrağımızın bekçilerisiniz. Anayasa ve kanunların uygulayıcılarısınız. Demokrasinin, insan hak ve hürriyetlerinin yegâne koruyucusu ve teminatısınız. Unutmayın, hayatınızda sizin başarınız bizim gururumuz, sizin sıkıntınız bizim üzüntümüz olacaktır. Bu duygularla sizleri uğurlarken yeni yaşantınızın, hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diliyor, gözlerinizden öpüyorum" dedi.

Vali Selahattin Hatipoğlu ise mezun olan gençlerin görev yapacağı yerlerde devletin yasal gücünü temsil edeceğini, toplumda dirlik, düzenlik ve güvenliğin sağlanmasında önemli sorumluluk üstleneceklerini kaydetti. Hatipoğlu, "Okulumuzdan bugüne kadar toplam 11 bin'in üzerinde polis memuru mezun olmuş, emniyet teşkilatı saflarına katılmıştır'' dedi.

Okuldan mezun olan polisler hep birlikte yemin ettikten sonra, dereceye giren polislere diploma ve hediyeleri verildi. Okul birincisine diploma ve hediyesini vali Hatipoğlu verdi. Tören, gösteriler ve tören geçişiyle sona erdi

Törene Vali Selahattin Hatipoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Feridun İşcan, Belediye Başkanı Sabri Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Saylan, İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, daire müdürleri, davetliler ve polis yakınları katıldı.