Balıkesir: Milletvekili Çömez, Yeni Yıla Bandırma Çocuk Yuvası'nda Girecek

Balıkesir: Milletvekili Çömez, Yeni Yıla Bandırma Çocuk Yuvası'nda Girecek

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Kız Yetiştirme Yurtlarındaki Sorunlarla İlgili Olarak Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile Temas Halinde Olduklarını Belirterek, Bayramdan Sonra Bakan Çubukçu'ya Konuyla İlgili Geniş Bir Rapor ve Bilgi Sunacağını Söyledi.

Balıkesir: Milletvekili Çömez, Yeni Yıla Bandırma Çocuk Yuvası'nda Girecek

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, kız yetiştirme yurtlarındaki sorunlarla ilgili olarak Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile temas halinde olduklarını belirterek, bayramdan sonra Bakan Çubukçu'ya konuyla ilgili geniş bir rapor ve bilgi sunacağını söyledi.

Balıkesir Milletvekili Çömez, Bandırma Kaymakamı Salih Keser ile yeni yılı Bandırma Çocuk Yuvası'nda kutladı. Yuvada kalan çocuklarla birlikte yılbaşı pastası kesen Çömez, daha sonra çocuklara yanında getirdiği oyuncakları dağıttı. İstanbul'da bir kız yetiştirme yurdunda kalan kızların mafya tarafından fuhşa sürüklendiği yönündeki tespitlerini açıklamasını büyük bir sorunu ortaya koymak için olduğunu belirten Çömez, sorunların sadece İstanbul'da değil Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki yurtlarda da olduğunu söyledi. Ankara'daki bir kız yurduyla ilgili olarak da Bakan Çubukçu'ya verilmek üzere hazırladığı soru önergesini verdiğini kaydeden Çömez, "İstanbul'da yaşanan sorunlarla ilgili olarak vaziyeti ortaya koydum. Ancak bu sorun sadece İstanbul ile sınırlı değil, başka yerlerinde sorunu, Türkiye'nin sorunu. Bu akşam Bakan Çubukçu'ya Ankara'daki bir kız yurduyla ilgili soru önergesi verdim. Önergeyi Bandırma Kaymakamı Salih Keser'e teslim ettim. Çubukçu ile temas halindeyim. Olaylarla ilgili açıklama yapmıyorum ama önümüzdeki günlerde soru önergeleriyle ve bir takım bilgileri de bakanla paylaşarak tespit ettiğimiz aksaklıkların üzerine gitmeye çalışacağım. Bayramdan sonra kendisiyle görüşeceğiz. Eminim ki kendiside bizim samimi olarak ortaya koyduğumuz görüşleri, kanaatleri ciddiye alacaktır. Yuvaların daha iyi olabilmesi adına gayret içerisinde olacaktır. Bizim niyetimiz halistir, samimi olarak sorunları çözmek için gayret ediyoruz. Mücadeleyi hep birlikte yapmamız lazım. Hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Sadece bayramdan bayrama onlara hediyeler getirmek değildir, onların yuvalarını, kalacakları yerleri iyi hazırlamak değildir çözüm. Onların yüreklerine, kişiliklerine hitap edebilmektir, geleceğe hazırlamaktır" şeklinde konuştu.

Milletvekili Çömez ve Kaymakam Keser, daha sonra çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra hep birlikte yemek yedi.

Kaynak: İHA