Balıkesir-Kılıçdaroğlu Haberine Ek: Kuzenlerin Katillerinin Bulunması İçin Yardım İstediler

Balıkesir-Kılıçdaroğlu Haberine Ek: Kuzenlerin Katillerinin Bulunması İçin Yardım İstediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Otobüsü, Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'ne Giderken Yol Üzerinde, Karacalar Köyü'nde Durduruldu. Yakınları, 21 Mart 2006 Tarihinde Kaybolan ve Daha Sonra Cesetleri Bulunan 10 Yaşındaki Kuzenler Tuğçe Yıldırım ve Büşra Karabacak'ın Fotoğrafını Köy Girişinde Karşıladıkları CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Vererek, Katillerinin Bulunmasını İçin Yardım İstedi.

Balıkesir-Kılıçdaroğlu Haberine Ek: Kuzenlerin Katillerinin Bulunması İçin Yardım İstediler
11.07.2010 21:57 | Son Güncelleme: 11.07.2010 21:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun otobüsü, Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'ne giderken yol üzerinde, Karacalar Köyü'nde durduruldu. Yakınları, 21 Mart 2006 tarihinde kaybolan ve daha sonra cesetleri bulunan 10 yaşındaki kuzenler Tuğçe Yıldırım ve Büşra Karabacak'ın fotoğrafını köy girişinde karşıladıkları CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na vererek, katillerinin bulunmasını için yardım istedi.

Kılıçdaroğlu, geçmişte köy enstitüleriyle bilinen Savaştepe'de yaklaşık bin kişiye seslenerek, ''Savaştepe'yi biliyorum. Kuva-i milliye, Kemalizm burada kuruldu. Savaştepe AKP'nin sekiz yıllık iktidarında çok ciddi kan kaybetti. Onun için el eleyiz. Biz temiz siyaset istiyoruz, düzgün siyaset istiyoruz, halka hesap veren siyaset istiyoruz. Biz istiyoruz ki parlamentoya gönderdiğimiz siyasetçi cebini değil halkını düşünsün' dedi.

''AKP'Yİ SANDIĞA GÖMMEYE VAR MISINIZ?'

CHP lideri, Savaştepeliler'den referandumda hayırlı oylar isteyerek, ''Hayırlı oya var mısınız? Söz mü? AKP'yi 12 Eylül'de sandığa gömmeye var mısınız? Söz verdik sözü yerine getireceğiz. Başbakanlık için güzel şeyler söylüyorsunuz ama benim bir oyum var. Ben halkıma güveniyorum ve sizden başbakanlık için izin istiyorum. Bir görsünler bakalım bu memleket nasıl yönetilir, halk nasıl düşünülürmüş' dedi.

SÖZ ALDI

Kılıçdaroğlu, kadın ve gençlerin siyasete girdiğini vurgulayarak, ''Bacılarımız, kadınlarımız siyasete el koydular. Bu Türkiye'de demokrasi kökleşecek demektir. Siyasetin dışına itilen gençlerimiz var. Artık onlar da eğriyi doğruyu tartışmaya başladılar. 12 Eylül'de ve ondan sonra seçimlerde halkın partisini iktidar yapma sözü veriyor musunuz? Biz halk için çalışacağız. Beraber üreteceğiz ve hakça bölüşeceğiz. Sizin oylarınızla yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Sizin oylarınızla yatağa aç giren çocuk bırakmayacağız. Türkiye'yi onurlu çağdaş bir ülke haline getireceğiz' dedi.

NAZIMLI VEDA

CHP Genel Başkanı, konuşmasını Nazım Hikmet'in dizeleriyle son verdi ve ''Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayan bir Türkiye yaratmak istiyoruz' dedi.

Kılıçdaroğlu, Savaştepe'den ayrılırken otobüsten ''Her hayır, Türkiye'nin hayrına olacaktır', ''12 Eylül'de 'evet' mi 'hayır' mı' anonsları yapıldı. Kılıçdaroğlu'nun yoğun ziyaret programında soluk aldığı kahvehanelerde çayın yansıra ılık su içmesi dikkat çekti.

(AÖ)

Görnütü dökümü:

-Kılıçdaroğlu'nun konuşması

-Genel ve detay görnütü

Haber: Elif DEMİRCİ-Kamera: Coşkun YAMAN/ BALIKESİR, (DHA)

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Balıkesir-Kılıçdaroğlu Haberine Ek: Kuzenlerin Katillerinin Bulunması İçin Yardım İstediler - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 20:53:07. #1.15#
title