Balıkesir: Kayıp Kadının Cesedi Bulundu

Balıkesir: Kayıp Kadının Cesedi Bulundu

Balıkesir'de Yaklaşık 40 Gün Önce Kaybolan 2 Çocuk Annesi Kadın, Bir Dere Yatağında Cesedi Parçalanmış Halde Bulundu.

Balıkesir: Kayıp Kadının Cesedi Bulundu

Balıkesir'de yaklaşık 40 gün önce kaybolan 2 çocuk annesi kadın, bir dere yatağında cesedi parçalanmış halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Sındırgı ilçe merkezinde ikamet eden 51 yaşındaki Melahat Coşgun, 13 Kasım 2006 tarihinde komşularıyla beraber mantar toplamaya gitmiş, ancak kaybolmuştu. Askerlerin ve arama kurtarma ekiplerinin bulmak için seferber olduğu kadın, haftalar süren çabalara rağmen bulunamamıştı. Sındırgı Arama Kurtarma ekipleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde çoban köpeklerinin bulduğu parçalar, yetkilileri cesede götürdü. İddiaya göre, önceki gün Sinan Dede Köyü'ndeki bir şahsa ait 5 çoban köpeğinden 2'si sürüden ayrılıp bir gece eve gelmedi. Söz konusu çoban köpekleri ertesi gün eve döndüklerinde bir kafatası getirdi. Kafatasını evinin önünde gören çoban durumu köyün muhtarı Fahrettin Can'a haber verdi. Muhtarın jandarmaya bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma, incelenmek üzere kafatasına el koydu. Çevrede yapılan aramalar neticesinde bir dere yatağında kaybolan Melahat Coşgun'un cesediyle bazı özel eşyaları bulundu. Cumhuriyet Savcısı'nın incelediği ceset, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İl Jandarma Komutanlığı açıklamasında, "17 Aralık 2006 tarihinde bir vatandaşa ait çoban köpeklerinin bulup getirdiği kafatasıyla ilgili yapılan inceleme ve arama çalışmaları neticesinde kaybolan Melahat Coşgun, üzerine giymiş olduğu giysi ve ayakkabı, takma dişleri, vücudunun göğüs kısmına ait deri parçaları, saç kılları, vücudunun değişik bölümlerine ait kemikler, mantar toplamaya götürdüğü beyaz plastik kovayla elbisesinin cebindeki 6 YTL parayla beraber kaybolduğu bildirilen mevkiye 5 kilometre uzaklıkta bulunan ormanlık alandaki dere yatağında bulundu" ifadelerini kaydetti.

Coşgun'un giysi ve ayakkabılarının yakınları tarafından teşhis edildiği, cesedin Sındırgı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla kesin ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği bildirildi. Savcılık olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Kaynak: İHA