Balıkesir: Jandarmadan Hayvan Hırsızlarına Operasyon

Balıkesir: Jandarmadan Hayvan Hırsızlarına Operasyon

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, Merkez ve Çevre İllerde Değişik Tarihlerde Meydana Gelen Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı Olaylarından 6'sını Aydınlattı.

Balıkesir: Jandarmadan Hayvan Hırsızlarına Operasyon

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, merkez ve çevre illerde değişik tarihlerde meydana gelen küçükbaş hayvan hırsızlığı olaylarından 6'sını aydınlattı.

Edinilen bilgiye göre, 'Kurban 5' kod adı verilen operasyonda yakalanan 5 şüpheli sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanırken, kaçan 2 kişi de aranıyor. Çeşitli tarihlerde Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir ve ilçelerinde meydana gelen hayvan hırsızlığı olaylarının aydınlatılması maksadıyla İl Jandarma Komutanlığı'nca, 3 aydır devam eden fiziki ve teknik çalışmalar neticesinde, Balıkesir'in Balya Kayalar Köyü (7), Kepsut Saraç Köyü (67), İvrindi Kocaeli Köyü (68), il merkez Dedeburnu Köyü (24) ve Balya Yenikavak Köyü (10) olmak üzere toplam 176 küçükbaş hayvanın çalındığı 5 ayrı faili meçhul hayvan hırsızlığı olayı aydınlatıldı.

Jandarma, küçükbaş hayvan hırsızlığı olayına karıştığı tespit edilen 7 şüpheliden A.Ç. (48), S.K. (45), Y.G. (53), N.Ö. (38), C.H. (35) isimli 5 kişiyi, Balıkesir ve İzmir'de yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucu yakaladı. Ayrı zamanlardaki sorgularının ardından adli mercilere sevk edilen 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kimlikleri belirlenen E.D. (22) ve M.K. (57) isimli 2 şüphelinin daha yakalanmasına çalışılan, 'Kurban 5' isimli operasyonla ilgili soruşturmanın genişletildiği, aranan şüpheli sayısının da arttığı bildirildi.