Balıkesir: İçişleri Bakanı Aksu'ya "Pelikan Osman" Sürprizi.
Haberler » Güncel » Balıkesir: İçişleri Bakanı Aksu'ya "Pelikan Osman" Sürprizi. - Haber

Balıkesir: İçişleri Bakanı Aksu'ya "Pelikan Osman" Sürprizi.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun da Katıldığı Balıkesir'e Bağlı Marmara Adası'ndaki Polis Merkezi Açılışında "Osman" Adlı Pelikan Kuşu, Hareketleriyle Herkesi Kahkahaya Boğdu.

Balıkesir: İçişleri Bakanı Aksu'ya

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun da katıldığı Balıkesir'e bağlı Marmara Adası'ndaki polis merkezi açılışında "Osman" adlı pelikan kuşu, hareketleriyle herkesi kahkahaya boğdu.


Marmara Adası'nda vatandaşların 2 yıl önce yaralı olarak bulup baktığı ve "Osman" adı verdiği pelikan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun katıldığı polis merkezinin açılışında ilgi odağı oldu. 2 yıldır adadan ayrılmayan ve evcilleşen pelikan, konuşmalar sırasında kalabalığın arasında yürüyerek protokol bölümüne geldi. Bakan Aksu'nun tebessümle izlediği pelikan, protokol mensuplarının yanında bir süre konuşmaları dinledi. Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nun konuşması sırasında hareketlenen Osman, protokol bölümüne çıktı. Bu sırada Vali Hatipoğlu'nun konuşmasını alkışlayan protokol üyelerine eşlik etmek için kanatlarını çırpan pelikanın hareketleri Bakan Aksu'yla birlikte açılışa katılan herkesi kahkahalar içinde bıraktı. Bir süre daha gezinen pelikan, daha sonra yeni kurulan Marmara İlçesi Emniyet Amirliği'nde görevli bir komiser tarafından uzaklaştırılmak istendi. Bu sırada pelikanın yanına gelerek gagasından tutup sürüklemeye çalışan bir vatandaş, törene katılanların tepkisini çekti. Zor kullanılarak tören alanından uzaklaştırılan pelikanı, tören bitiminde gören Bakan Aksu bir süre sevdi. Bakan Aksu'nun peşini bırakmak istemeyen pelikan, bir süre takip ettiği araç konvoyunun hızına yetişemeyince gözden kayboldu.

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler