Balıkesir: Erol Tezeren, Yeşilçam Hatıralarını Kitap Yapacak

Balıkesir: Erol Tezeren, Yeşilçam Hatıralarını Kitap Yapacak

"Sağır Oda" İsimli Dizide J-15 İstihbaratçı Başkanı Rolünde Oynayan Erol Tezeren, Dizinin Yeni Bölümlerinin Büyük İlgi Çekeceğini Açıkladı.

Balıkesir: Erol Tezeren, Yeşilçam Hatıralarını Kitap Yapacak

"Sağır Oda" isimli dizide J-15 istihbaratçı başkanı rolünde oynayan Erol Tezeren, dizinin yeni bölümlerinin büyük ilgi çekeceğini açıkladı.

Yeşilçam'da bugüne kadar 120 filmde rol alan Erol Tezeren, son oynadığı dizinin yeni bölümlerinde aksiyon dolu sahneler olduğunu, her bölümün Türkiye'yi daha çok ekranlara kilitlemeyi başaracağını söyledi. Tezeren, memleketi Bandırma'da gezerken çevresini saran hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Tezeren, "40 yıldır sinemanın içindeyim. İstanbul Üniversitesi'ni bitirince Yeşilçam'a bir derginin açtığı yarışmayla girdim. İlk olarak Türkan Şoray'la 'Bir dağ masalı', daha sonra Ajda Pekkan'la 'Harun Reşid'in gözdesi', Ayhan Işık, Hülya Koçyiğit ile 'Kral arkadaşım', 'Denizciler geliyor' filmini çektim. Daha sonra 'Minyeli Abdullah', 'Kurtuluş' , 'Sahibini arayan madalya', 'Yalnız efe', 'Reis bey' gibi yüzlerce filmde rol aldım. Uzun yıllar Alman öğretmen eşim Anita ile Berlin'de kaldım. ARD TV'sine film çektim, son yıllarda Yeşilçam hatıralarımla alakalı kitap yazıyorum" dedi.