Balıkesir: Erdek'in Terörle Mücadeledeki Tek Şehidi Bayramda Unutulmadı

Balıkesir: Erdek'in Terörle Mücadeledeki Tek Şehidi Bayramda Unutulmadı

Balıkesir'in Erdek İlçesi'nin Terörle Mücadele Sırasında Şehit Düşen Tek Askeri Olan Jandarma Komando Er Gürdeniz Erdoğmuş, Kurban Bayramı'nın İlk Gününde Jandarma Komutanları ve Ailesi Tarafından Şehitliği Başında Anıldı.

Balıkesir: Erdek'in Terörle Mücadeledeki Tek Şehidi Bayramda Unutulmadı

Balıkesir'in Erdek İlçesi'nin terörle mücadele sırasında şehit düşen tek askeri olan Jandarma Komando Er Gürdeniz Erdoğmuş, Kurban Bayramı'nın ilk gününde Jandarma Komutanları ve ailesi tarafından şehitliği başında anıldı.

Erdek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmail Özdemir ve Jandarma Kıdemli Başçavuş Ekrem Tekin, Van'ın Gürpınar İlçesi'nde 1995 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Komanda Er Gürdeniz Erdoğmuş'un Erdek Ormanlı Köyü'nde yaşayan ailesini Kurban Bayramı'nın ilk gününde ziyaret etti. Şehit babası Nihat Erdoğmuş ve annesi Asiye Erdoğmuş, oğullarının şehit düşmesinin üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen askerlerin unutmaması nedeniyle çok duygulandıklarını söylediler. Evdeki ziyaretin ardından komutanlar ve şehit ailesi, köy mezarlığında Jandarma Genel Komutanlığı ve şehit ailesi tarafından yaptırılan şehitliği ziyaret ederek dua okudular. Şehit babası Nihat Erdoğmuş, ailelerinin tek erkek evlatlarını vatan için şehit vermenin hüznünü ve gururunu yaşadıklarını belirterek "Bu vatanı böldürmemek için on evladım olsa, hepsini de bu vatanda şehit vermeye hazırız. Oğlumuz vatan savunması için şehit düştü. Vatan sağolsun" dedi. Şehit babası Erdoğmuş, bayram gibi önemli bir günde kendileri yalnız bırakmayan ve acılarını paylaşan komutanlara da teşekkürlerini sundu.

Kaynak: İHA