Balıkesir: Edremit'te Otomobil Jeotermal Çukuruna Uçtu

Balıkesir: Edremit'te Otomobil Jeotermal Çukuruna Uçtu

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde Ülkü Yolu'nda Jeotermal Boru Hattı Çalışmaları İçin Kazılan Çukura Otomobil Düştü. Kazada Ölen ya da Yaralanan Olmazken, Otomobil Çukurdan Güçlükle Çıkartıldı.

Balıkesir: Edremit'te Otomobil Jeotermal Çukuruna Uçtu

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde Ülkü Yolu'nda jeotermal boru hattı çalışmaları için kazılan çukura otomobil düştü. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, otomobil çukurdan güçlükle çıkartıldı.

Edremit Ülkü Yolu girişinde devam eden jeotermal enerji sisteminin boru hattı çalışmaları sırasında boru döşenmesi için açılan çukura, akşam saatlerinde 10 H 3400 plakalı bir özel otomobil düştü. Ülkü Yolu'nun giriş kısmındaki asfalta çok yakın olarak açılan çukura, virajı alamayarak düşen otomobil sürücüsünün araçtan yaralanmadan ve kendi imkanlarıyla çıktığı öğrenildi. Kazada, sol tarafına tamamen yatarak çukurun içinde sıkışan otomobili çıkartmak için vatandaşlarında yardımıyla büyük uğraş verildi. Sıkışan aracı bulunduğu yerden vinç çıkartırken, vatandaşlar da yardım etti. Motor aksamının hasar görmediğini fark eden kurtarma ekipleri ise aracı çalıştırarak olay yerinden uzaklaştırdı.

Kaynak: İHA