Balıkesir'den Kısa Kısa

Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel
Balıkesir'den Kısa Kısa

2005 yılında dönemin Belediye Başkanı Necmi Çetin tarafından tazminatları ödenerek işten çıkarılan dokuz işçinin açtığı davayı kazandıkları bildirildi.

2005 yılında dönemin Belediye Başkanı Necmi Çetin tarafından tazminatları ödenerek işten çıkarılan dokuz işçinin açtığı davayı kazandıkları bildirildi.

Manyas Belediye Başkanı Hasan Kahraman, henüz resmi bir tebligat gelmediğini ancak Belediye avukatı ile yaptığı görüşmeye göre belediyenin tazminat ve diğer masraflarla ciddi bir parayı ödemeye mahkum edildiğini söyledi.

Zamanın Belediye Başkanı'nın yaptığı hatanın bedelini kendilerinin ödemek zorunda bırakıldığını ifade eden Kahraman, "Zaten Belediyemiz, şu anda sıkıntı içinde bu yetmezmiş gibi bir de tazminat ile karşılaştık" dedi.

-Bandırma Belediyesi'nden şair Ersoy'u anma programı-

Bandırma Belediyesi, şair Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 76. yılında düzenlediği bir programla anacak.

22 Aralık 2012 Cumartesi günü Barış Manço Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da gerçekleştirilecek etkinliğe araştırmacı yazar Talha Uğurluel ile şair yorumcu Serdar Tuncer, konuk olarak katılacak.

Gecede, "İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.

-AK Parti'den kadınlara konferans-

AK Parti Bandırma Kadın Kolları Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78. yıl dönümünü dolayısıyla 8 Aralık saat 13.00'de ilçe başkanlığında konferans düzenleyecek.

AK Parti İl Başkanı Avukat Pakize Mutlu'nun konuşmacı olarak katılacağı konferansta kadınlara 78 yıl önce verilen seçme ve seçilme hakkı, enine boyuna ele alınacak.

Kadın Kolları Başkanı Asiye Bilgin, toplumsal ilerlemenin, gelişmenin ve kalkınmanın ancak toplum içinde sağlanacak eşitlikle olabileceği düşüncesiyle Türkiye'de Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının Avrupa ülkesinden daha önce gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kadın hakları konusunda önemli mesafeler kat edildiğini belirten Bilgin,

"Fransa ve İtalya'da kadınlara 1946'da, İsviçre'de ise 1971'de seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. Ülke yönetiminde kadın zarafetinin, inceliğinin ve duyarlılığının varlığı, güzel ortamların oluşmasında önemli rol oynamaktadır. AK Parti Hükümeti olarak, TBMM'de çıkardığımız yasalarla kadın haklarının uygulamaya geçirilmesi adına önemli mesafeler alınmıştır" dedi.

-Erdek Belediye Meclisi toplandı-

Erdek Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Hüseyin Aysan'ın başkanlığında toplandı.

CHP grubundan Mehmet Ali Yağcı, AK Parti grubundan Turan Gün'ün katılmadığı toplantıda, CHP'li Fatih Payal'ın istifasıyla boşalan meclis üyeliğine yedek listeden gelen Mehmet Aslan hazır bulundu.

Bazı imar planlarının görüşüldüğü toplantıda, istifalar nedeniyle boşalan komisyonlara yeni üyeler seçildi.

Buna göre, Denetim Komisyonu üyeliklerine, kapalı oyla gerçekleşen seçimde, CHP'den Mehmet Ali Tetik ve Nimet Kalafat getirildi.

İmar Komisyonu üyeliklerine ise AK Parti'den Halil Aydöner, Kemal Sabri Çağlar ve Aycan Ener seçildi.

Toplantıda ayrıca, ilçede, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü'ne tahsisli olup, belediye tarafından 10 yıllığına kiralanan futbol sahası ve yanındaki tesislerinin kira sözleşme süresinin dolması nedeniyle yeniden 10 yıllığına kiralanması konusunda Belediye Başkanlığı'na yetki verildi.

Meclis, Cuma günü saat 18.00'de gerçekleştireceği toplantıda, 18 milyon 850 bin lira olarak belirlenen 2013 yılı belediye bütçesi hakkında son kararı verecek.

Muhabir: Süleyman Özaydın/ Zafer Akpınar - BALIKESİR

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title