Balıkesir'de Tiyatro Gösterisi
Haberler » Yerel » Haber

Balıkesir'de Tiyatro Gösterisi

Balıkesir Adnan Menderes Lisesi'nin Her Yıl

Balıkesir'de Tiyatro Gösterisi

Balıkesir Adnan Menderes Lisesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü. Tiyatroseverler, lise müdürü ve öğrencilerinin de rol aldığı, "Artiz Mektebi" adlı gösterinin sonunda oyuncuları ayakta alkışladı.

Adnan Menderes Lisesi Tiyatro Kulübü'nün sahnelediği, "Artiz Mektebi"nde 27 kişilik bir ekip rol aldı. Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki tiyatroda okul müdürü Melek Bozkurt da tynadı. Oyunda, okul müdürü olan öğrenci ile gerçek müdür Melek Bozkurt arasındaki esprili diyaloglar izleyicileri güldürdü. Melek Bozkurt, oyundan önce öğrencilerle çalıştığını, ancak, öğrencilerinin kendisine yardımcı olduklarını belirterek onlara teşekkür etti. Okulun edebiyat öğretmeni olan ve aynı zamanda "Artiz Mektebi" isimli oyunu sahneye koyan Veli Biçgin, oyundan sonra yaptığı değerlendirmede, öğrencilerin büyük bir iş başardığını, izleyicilerin alkışlarını sonuna kadar hak ettiklerini söyledi. Çeşitli okullarda sahnelediği tiyatro gösterileri ile tanınan Biçgin, "Tiyatro başka bir şey. Sahne tozunu yutanlar, tiyatrodan kolay kolay kopamazlar. Sahnelediğimiz oyunlarda oynayan öğrenciler uzun dönem tiyatro ile ilgilendiler. Sanatla ilgilenmeleri sonunda özgüvenleri gelişti ve aramızda kurduğumuz diyalaloglar, onların derslerine de daha azimli olmasını sağladı. Tiyatronun hayatı nasıl da pozitif yönde etkilediğini görüyoruz. Bir okulun müdürünü, öğretmenini ve öğrencilerini tiyatro çatısı altında toplamak gerçekten eğitim adına da gurur verici" dedi.

Müjdat Gezen ve Kandemir Konduk'un yazdığı ve Adnan Menderes Lisesi Tiyatro Kulübü'nün sahnelediği, "Artiz Mektebi" isimli oyun yaklaşık 2 saat sürdü. Başarılı gösteriyi, seyirciler ayakta alkışladı. Oyuncular, tiyatro sahnesini kendileri ile paylaşan müdürleri Bozkurt'a, oyunu hazırlayan öğretmenleri Biçgin'e ve ses,ışık efektlerinde kendilerine yardımcı olan müzik öğretmenleri Ali Öznur'a teşekkür etti.

(BD-YU) 27.04.2008 15:22 TSİ