Balıkesir'de Tar-gel Projesi Çalışmaları

Balıkesir'de Tar-gel Projesi Çalışmaları

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Başlattığı Tarımsal Yayımı Geliştirme (Tar-gel) Projesi Kapsamında Balıkesir'de Yeni Alınan 58 Personelle Sözleşme İmzalandı.

Balıkesir'de Tar-gel Projesi Çalışmaları

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın başlattığı Tarımsal Yayımı Geliştirme (Tar-Gel) projesi kapsamında Balıkesir'de yeni alınan 58 personelle sözleşme imzalandı.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nun da katıldığı Özmerkez Karesi Salonu'ndaki törende konuşan Tarım İl Müdürü Rüknettin Ceyhun, yeni personelle çalışmaların çok daha verimli olacağını belirterek hayırlı olmasını diledi. Tar-Gel'in önemine değinilen törende, ülkemizdeki bölgesel gelişmişlik farklılıklara bağlı olarak kırsal kesimin karşılaştığı sorunların sahip olduğu özellik ve potansiyellerin nitelik ve nicelik açıdan çeşitlilik arz ettiği belirtildi. Sözleşmeli personel ihtiyacının, bölgesel gelişme ve kırsal kalkınmanın hızlandırılması ve 'kır-kent' arasındaki gelişmişlik farklarının azaltılması amacından ortaya çıktığı, bu sebeple az gelişmiş köy ve beldelerde sözleşmeli personelle veteriner hekim istihdam edilmesinin uygun görüldüğü bildirildi. Tar-Gel projesi kapsamında Balıkesir'e 39'u mühendis, 19'u veteriner hekim olmak üzere toplam 58 personelin gönderildiği açıklandı.

Tarım İl Müdürlüğü'nün düzenlediği törene katılan Vali Selahattin Hatipoğlu, imzalanan sözleşmelerin hayırlı olmasını diledi. Öte yandan, Köy Merkezli Tarımsal Üretime Destek Projesi (Köy-Mer) çerçevesinde 2 yıldan bu yana çalışma yürüten, tarım danışmanlarının da bu projede istihdam edilecekleri belirtildi. Tarım İl Müdürü Ruknettin Ceyhun ve Vali Selahattin Hatipoğlu'nun konuşmalarının ardından 58 personelle tek tek sözleşmeleri imzalandı.

(YU-OK-OK-Y)