Balıkesir'de Sokağa Terkedilmiş Bir Bebek Bulundu

Balıkesir'de Sokağa Terkedilmiş Bir Bebek Bulundu

Balıkesir'de, Bir Çanta İçinde Sokağa Terkedilmiş 3 Günlük Olduğu Tahmin Edilen Bir Bebek Bulundu. Soğuktan Donmak Üzereyken Bulunan Bebek, Hastaneye Kaldırılarak Tedavi Altına Alındı.

Balıkesir'de Sokağa Terkedilmiş Bir Bebek Bulundu

Balıkesir'de, bir çanta içinde sokağa terkedilmiş 3 günlük olduğu tahmin edilen bir bebek bulundu. Soğuktan donmak üzereyken bulunan bebek, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 18.00 sıralarında Adnan Menderes Mahallesi'nde gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarının son durağında, durağın hemen yanına bırakılmış spor bir çanta gören vatandaşlar, unutulmuş olabileceğini düşündükleri çantayı polise ihbar etti. Olay yerine sevk edilen resmi ekip, çantaya yaklaştığında içinden ağlama sesi duydu. Hemen açılan çantanın içinden battaniyeye sarılı halde yeni doğmuş bir bebek çıktı. Soğuktan titreyen ve vücudu morarmaya başlayan talihsiz yavru, görevli polis ekibi tarafından haber merkezine bilgi verilerek hemen hastaneye yetiştirildi. Balıkesir Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne kaldırılan bebeğe, acil odasında müdahale edildi. Kız olduğu anlaşılan bebeğin soğuk nedeniyle hayli üşüdüğü, ancak genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Nöbetçi doktor ve hemşirelerin muayene ettiği bebeğin 3-5 günlük olabileceği, göbek bağının henüz durduğu ve üzerindeki hastanedelerde yapılan doğum ameliyatlarında kullanılan mandalın da alınmadığı tespit edildi.

Bordo renkli spor bir çantanın içine battaniyeye sarılı vaziyette konduktan sonra üzerine hiçbir not yazılmadan sokağa terkedilen bebeğin ailesi bulunamazken, Çoçuk Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldı. Acil odasındaki müdahelesinin ardından biberonla süt verilen bebeğe isim vermek isteyen hemşireler, isim bulmakta zorlanınca, bu işi bebek bakım odasındaki meslektaşlarına bıraktı. İsimsiz ve sahipsiz bebek, Balıkesir Doğum ve Çocuk Bakımevi'ndeki bebek bakım ünitesine yatırıldı.

Olayla alakalı tahkikat sürüyor.

(YU-YU-OK-Y)

Kaynak: İHA