Balıkesir'de Oda Seçimleri

Balıkesir'de Oda Seçimleri

Balıkesir'de bazı genç iş adamları, sanayi ve ticaret odasının geleneksel yönetim anlayışının değişmesini istedi.

Balıkesir'de Oda Seçimleri

Balıkesir'de sanayi ve ticaret odalarının seçimler öncesinde bazı genç iş adamları, odalardaki geleneksel yönetim anlayışının değişmesini isteyerek, "Balıkesir Değişim Platformu" oluşturdu.

Platform adına yazılı yapılan açıklamada, Balıkesir Ticaret Odası başkanlığına Fahri Ermişler'in aday gösterileceği bildirildi.

Ticaret ve sanayi odalarının, Balıkesir'in ekonomik ve sosyal hayatı için önemli olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kalkınmaya, gelişmeye, değişmeye, dönüşmeye emek veren, ihracat yapan, istihdam sağlayan koca bir camiayı temsil eden ticaret ve sanayi odalarımız, çağı, dünyayı iyi okuyup zamanın hızına uymak durumundadır. Türkiye sınırlarını zorlarken geçen dönemin kurallarıyla oyuna katılmaya çalışmak, yerinde saymakla aynı anlamı taşımaktadır. Biz buna razı değiliz ve bizim gibi düşünenlere çağrıda bulunuyoruz. Sanayi ve ticaret odalarımızdaki yerleşik yapıyı değiştirelim. Toplumun bütün kesimlerine kucak açıp, ticaret ve sanayi odalarını monologdan kurtaralım."

Ticaret Odası'nın Şubat veya Mart ayı içinde yapılması beklenen seçimlerine Fahri Ermişler'in "Değişim Platformu"nun adayı olarak katılacağına yer verilen açıklamada, genç, enerjik ve dinamik kadrolara fırsat tanınarak Balıkesir'in geleceğine şanslı bir kapı açılmasına katkı istendi.

Öte yandan, Balıkesir Ticaret Odası başkanlığını 4 dönemdir sürdüren Mahmut Yavuz da yeniden aday olduğunu bildirdi.

Balıkesir Sanayi Odası seçimlerinin ise 6 Şubat'ta yapılacağı açıklandı. Başkan Ahmet Kula, bugüne kadar titizlikle çalıştığına değindiği Sanayi Odası'nda yapacak çok işi bulunduğunu belirterek, yeniden aday olacağını söyledi.

Muhabir: Ramazan Demir / Zafer Akpınar

Yayıncı: Kamuran Akkuş - BALIKESİR