Balıkesir'de MHP Gecesi

Balıkesir'de MHP Gecesi

Balıkesirli Ülkücüler, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Düzenlediği, "İktidara Yürüyüş" Gecesinde Buluştu.

Balıkesir'de MHP Gecesi

Balıkesirli ülkücüler, Milliyetçi Hareket Partisi'nin düzenlediği, "İktidara Yürüyüş" gecesinde buluştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (mhp) Merkez İlçe teşkilatının tertiplediği Ekilmiş Restaurant'taki gecede, milletvekili aday adayları kamuoyuna tanıtıldı. "60. Hükümet Milliyetçi Hareket" sloganıyla düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Dangaz, göreve geldiklerinden itibaren küslükleri ortadan kaldırdıklarını, yüzlerini tabana döndüklerini ve herkesi kucakladıklarını, bugün itibariyle tüm köy ve mahalle temsilcilerini atadıklarını, merkezdeki üye sayılarını 2 bin 500'e çıkardıklarını söyledi. Bugün itibariyle seçimlere 26 milletvekili aday adayı ile gireceklerini, bu rakamın teşkilatın doğru yolda ilerlediğinin göstergesi olduğunu kaydeden Mehmet Dangaz, "Partimiz Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten inanmak anlayışı ile milli ve manevi değerlere önem veren kuruluştur. Milli ve manevi duyguları kullanan kurumları da buradan kınıyoruz. Biz ne Hrant, ne de Hristiyanız. Biz Müslümanız, Türklük gurur ve şuuruyla bezenmiş inançlı erleriz" dedi.

Konuşmaların ardından salonda bulunan milletvekili aday adayları bir araya geldi, el ele verip, birlik ve beraberlik içinde olduklarını gösterdiler. Balıkesir merkez ve ilçelerinden çok sayıda ülkücünün katıldığı gecede, MHP'liler, genel merkezin sanatçılarından Başkal'ın seslendirdiği şarkılarla eğlendiler. MHP'nin Balıkesir'deki milletvekili aday adayları şunlar:

"Sıtkı Şeremetli, Ruşen Aşkın Akçay, Mustafa Zeybek, Rafet Çetinel, Adnan Çelebi, Halil İbrahim Eroğlu, Hüsnü Uçar, A.Duran Bulut, Mehmet Çur, Turgay Boduroğlu, Mahmut Çabuk, Mehmet Hasar, Tuncay Görgün, Adnan Tuksal, Yusuf Ören, Ali Çakmak, Mehmet Emin Bayer, Hüseyin Kalkan (eski milletvekili), İbrahim Koçman ve Arif Özsaygı."

(YU-MŞ)

25.05.2007 19:15 TSİ

Kaynak: İHA