Balıkesir'de Huzur Operasyonu

Balıkesir'de Huzur Operasyonu

Balıkesir'in Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Genel Asayiş Uygulamasında, Bir Hırsızlık Olayı Aydınlatılarak Çok Miktarda Silah ve Mühimmat Ele Geçirilirken, Hırsızlık Zanlıları da Yakalandı.

Balıkesir'de Huzur Operasyonu

Balıkesir'in Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan genel asayiş uygulamasında, bir hırsızlık olayı aydınlatılarak çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirilirken, hırsızlık zanlıları da yakalandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mevcut huzur ortamının devamını sağlamak maksadıyla Edremit adli makamından alınan arama izniyle polis sorumluluk bölgesinin muhtelif yerlerinde yaptığı arama neticesinde 11 adet çalıntı av tüfeği, 4 ruhsatsız tabanca, 8 adet çalıntı kuru sıkı tabanca ve 93 adet kuru sıkı fişeği, 23 adet tabanca mermisi, 3 adet çalıntı av bıçağı ele geçirirken, hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

18 Şubat 2007 günü av bayii olarak faaliyet gösteren S.Y. isimli kişinin işyerinden çalınan malzemelerle ilgili yapılan aramalar neticesinde S.Y, S.S, M.G, A.T, R.Y, H.Ö. ve K.T. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Çalıntı malzemeleri ele geçiren emniyet yetkilileri, toplam 7 kişiyi adli makamlara teslim ederken, olayla ilgili olarak şüphelilerden 4'ü tutuklanarak gözaltına alındı.

Huzur operasyonu kapsamında Akçay ve Zeytinli'deki çay bahçelerinde S.A. isimli bir şahsın üzerinde yapılan aramada bir adet Baretta marka 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca, buna ait bir adet şarjör ile 3 adet MKE yapımı fişek elde geçirilirken; Edremit Kurşunlu Caddesi üzerindeki A.D. isimli şahsın üst aramasında bir adet 7.65 mm çaplı Piero Baretta marka ruhsatsız tabanca, buna ait adet şarjör ve 6 adet fişek; Akçay Leman Akpınar Caddesi üzerindeki S.K. isimli şahıs üzerinde yapılan aramada bir adet 9 mm çaplı MOD İtaly ibareli tabanca, buna ait bir adet şarjör ve MKE yapımı 9 adet fişek; Akçay İkizçay Mahallesi Etiler Caddesi üzerinde Z.G. isimli şahsın üst aramasında MOD 9 marka 9 mm çaplı bir tabanca, buna ait bir adet şarjör ile MKE yapımı 5 adet fişek ele geçirildiği açıklandı.

Görevli ekiplerce yapılan çalışmalar neticesinde, Y.Z. (25) isimli kişinin üzerinde tabanca görüldü ve şahıs ekipleri görünce elindeki silahı bir yere atarak kaçtı. Yapılan takip neticesinde yakalanan şahıs, üzerindeki silah ruhsatsız olduğu için korkup kaçtığını ve silahı ağaçlık bölgedeki dereye attığını söyledi. Polis ekiplerinin bölgedeki arama çalışmaları sürüyor.

(SŞ-SN-SN-Y)