Balıkesir'de En Güzel Vitrin Yarışması

Balıkesir'de En Güzel Vitrin Yarışması

Balıkesir'de, Belediye ve Ticaret Odası'nın Birlikte Organize Ettiği "Çarşıda Şenlik Var" İsimli Alışveriş Kampanyası Kapsamında En Güzel Vitrin Yarışması Düzenlendi. İşyerleri, En Güzel Vitrin Seçilmek İçin Çabalıyor.

Balıkesir'de En Güzel Vitrin Yarışması

Balıkesir'de, belediye ve Ticaret Odası'nın birlikte organize ettiği "Çarşıda Şenlik Var" isimli alışveriş kampanyası kapsamında en güzel vitrin yarışması düzenlendi. İşyerleri, en güzel vitrin seçilmek için çabalıyor.

22-31 Aralık 2006 tarihleri arasında düzenlenen şenlik kampanyasına her sektörden çok sayıda işyeri katıldı. İşyerleri, kampanya süresince indirim uygularken, dükkanların kapanış saatleri de geç vakte alındı. Cadde ve ağaçların ışıklarla süslendiği şenlik içinde 11 adet yerel grup konseri ile belediye bando konserleri düzenlendi. Kampanya süresince vatandaşlara ücretsiz olarak muhtelif yiyecek ve içecek ikramları yapıldı. Balıkesir'e has olan ve geleneksel hale getirilen Çarşıda Şenlik Var kampanyası, vitrin yarışı finaliyle sona erdi. Ödüllü en güzel vitrin yarışmasına katılan işyerleri, yılbaşından önce süsledikleri vitrinlerini görücüye çıkarırken, belediye ve ticaret odasından oluşan heyet, aday işyerlerinin vitrinlerini tek tek görüntüleyip fotoğrafladı. En güzel vitrin yarışmasında katılan Paşa Çiçekçilik de kendi branşında iddialı olduğunu gösterdi. Yarım günde hazırlanan, kırmızı beyaz renklerdeki tül organize kumaşlarla gelin gibi süslenen, midye kabukları ve ferforje üzerine işlenmiş çiçeklerle bahar dalı ağaç ve bambuların dahil edildiği çiçekçi vitrini, yarışmanın en iddialı adaylarından. Paşa Çiçek'in sahibesi Sevil Engin, bu yıl ilk defa katıldıkları vitrin yarışmasının teşvik edici olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Sabri Uğur ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Yavuz'a organizasyon için teşekkür etti.

Ödüllü en güzel vitrin yarışmasında birinciye 2 bin, ikinciye bin ve üçüncüye 500 YTL nakit para ödülü verileceği, sonuçların hafta başında yapılacak değerlendirmenin ardından açıklanacağı bildirildi.

(YU-SN-SN-Y)