Balıkesir'de Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

Balıkesir'de Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, "Engelli Vatandaşlarımızın Önündeki Engelleri Kaldırmaya Çalışıyoruz" Dedi.

Balıkesir'de Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, "Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz" dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi İsmail Özgün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasabetiyle Balıkesir Sakatlar Derneği'ni ziyaret etti. AK Parti il, merkez ilçe, kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette konuşan Milletvekili İsmail Özgün, hükümet olarak engelli vatandaşları mutlu edecek çalışmalar için çaba sarfettiklerini anlattı. Milletvekili Özgün, "Hükümetimiz, engelli vatandaşlarımız için özel kanunlar çıkartıyor. Engelli

vatandaşlarımızın önündeki engelleri gidermeye çalışıyoruz. Yeni çıkan, 'Engelliler Yasası', eğitimi gerekli olan engelli vatandaşlarımızın eğitim giderlerini karşılaması bakımından çok önemli. Bizler sizin ihtiyaçlarınızı temin konusunda da her zaman el uzatmaya hazırız" dedi.

Balıkesir Sakatlar Derneği Başkanı Orkun Dökmen de ziyaretten duydukları memnuniyetini dile getirdi. "Hatırlanmak çok güzel bir duygu" diyen Orkun Dökmen, "Tüm engellilerimiz, sizin bu insani yaklaşımınızdan son derece memnuniyet duymaktadır. Gerek AK Parti Teşkilatı, gerekse milletvekilimiz İsmail Özgün bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Milletvekili İsmail Özgün, parti teşkilatıyla birlikte, Yunus Emre İlköğretim İş Okulu'nu da ziyaret etti. Özgün, burada eğitim ve öğrenim gören zihinsel engelli öğrencilerle ilgili bilgiler aldı. Okul Müdürü Mustafa Telli, 67 engelli öğrencilerinin bulunduğunu ve mevcut okulun yetersiz olduğunu belirtirken, Yeni Sanayi Sitesi karşısındaki Çıraklık Eğitim Merkezi yakınında yeni bina inşaatının devam ettiğini, bu inşaatın bir an önce tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Yeni okul binasının,

devlet-millet iş birliği kapsamında yapıldığı, ancak buna rağmen işin yavaş ilerlediği kaydedildi. Milletvekili Özgün, ilgili birimleri arayıp yeni okul binasının inşaatıyla ilgili bilgiler aldı.

(YU-YU-OK-Y)

Kaynak: İHA