Balıkesir'de Doğalgaz Sızıntısı Paniği

Balıkesir'de Doğalgaz Sızıntısı Paniği

Balıkesir'de Şehrin En İşlek Caddesindeki Doğalgaz Kutusundan Gaz Sızıntısı Olduğu Şeklindeki İhbar Üzerine Panik Yaşandı.

Balıkesir'de Doğalgaz Sızıntısı Paniği

Balıkesir'de şehrin en işlek caddesindeki doğalgaz kutusundan gaz sızıntısı olduğu şeklindeki ihbar üzerine panik yaşandı.

Olay, saat 16.00 sıralarında şehrin en işlek caddesi olan Milli Kuvvetler Caddesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, vatandaşların ihbarıyla olay yerine giden polis ekipleri, yoğun şekilde gaz kokusu olduğunu bildirdi. Bunun üzerine olay yeri güvenlik şeridiyle çevrildi. Çok sayıda polisin sevk edildiği olay yerine Balgaz Doğalgaz A.Ş.'nin acil müdahale ekibi gönderildi. Balgaz yetkililerinin isteği üzerine cadde araç trafiğine tamamen kapatıldı. Doğalgaz acil müdahale ekiplerinin özel cihazlarla

yaptığı test ve çalışmalar sırasında büyük korku yaşayan vatandaşlar, gelişmeleri büyük bir merakla izledi. Polislerin yaya geçişine de izin vermediği bölgede yapılan çalışmaların sonunda anormal bir şey olmadığı, doğalgaz kutusunda herhangi bir sızıntı veya kaçağın bulunmadığı belirlendi.

Balgaz görevlileri, vatandaşların bu gibi hallerde polisi değil, doğrudan 187 Alo Doğalgaz Acil Yardım hattını arayıp ihbarı kendilerine iletmeleri gerektiğini söyledi. Olayın yakınlarda bulunan çok sayıda kolonyacı dükkanından gelen kokuların vatandaşlar tarafından yanlış değerlendirmiş olması sonucu meydana geldiği kaydedildi. Balgaz görevlilerinin kontrolünün ardından cadde tekrar trafiğe açıldı.

Balıkesir'de, 2 gün önce bir binada doğalgaz sıkışması neticesinde meydana gelen patlamada 2 kişi yaralanmış, hastaneye kaldırılan şahıslardan biri hayatını kaybetmişti.

(YU-OK-Y)

Kaynak: İHA