Balıkesir'de Deprem
Haberler » Güncel » Haber

Balıkesir'de Deprem

Balya Merkezli 4.8 Büyüklüğündeki Deprem Korkuttu.

Balıkesir'de Deprem

CHP'li Balya Belediye Başkanı Dündar Cenğiz, ilçe merkezindeki iki evin bacasının yıkıldığını, düşen tuğlaların yollara saçıldığını belirtti

1)BALYA MERKEZLİ 4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM KORKUTTU

BALIKESİR'in Balya İlçesi'nde sabaha karşı meydana gelen 4.8 şiddetindeki deprem korku yarattı. Sarsıntıyla uyanan vatandaşlar kendilerini dışarı attı.

Balıkesirin 2 bin 84 nüfusuyla en küçük ilçesi olan Balya'da, bugün saat 05.23'te 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntıyla uyanan vatandaşlar korkuyla kendilerini dışarı atıp, geceyi sokakta geçirdi. Depremin ardından Balya'ya gelen Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan ilçe merkezinde ile bağlı 43 köyünde can ve mal kaybının olmadığını, önemli bir hasar meydana gelmediğini söyledi.

CHP'li Balya Belediye Başkanı Dündar Cenğiz, bir gürültüyle uyandığını, gök gürültüsüne benzer bir ses duyduğunu, şiddetlice sarsıldıklarını, deprem biter bitmez Belediye'ye geçip araştırma yaptığını anlattı. Sadece ilçe merkezindeki iki evin bacasının yıkıldığını, düşen tuğlaların yollara saçıldığını belirtti. Hastane ve sağlık merkezine de başvuran olmadığını söyledi. İlçeye bağlı 43 köyün muhtarlığı ile iletişime geçtiklerini, herhangi bir can ve may kaybı, hazar haberi almadıklarnını belirtti.

Balya'da evinin bacası yıkılan, 65 yaşındaki Nazire Ünver, ''Depremden birkaç dakika önce köpekler havladı, eşekler anırdı. Arkasından gök gürültüsü gibi bir ses geldi ve sallanmaya başladık, korktum. Dışarı çıkdtım ve sabaha kadar dışarıda bekledim. Evin bacasının yıkıldığını gün ağarınca gördüm' diye konuştu.

Nazire Ünver'in komşusu 51 yaşındaki Hamide Danışan'ın evinin de duvarlarında hafif çaklaklar oluştu, sıva dökülmeleri oldu.