Balıkesir'de Çok Sayıda Olaya Karışan 4 Kişi Yakalandı

Balıkesir'de Çok Sayıda Olaya Karışan 4 Kişi Yakalandı

Balıkesir'de, Suç İşlemek İçin Örgüt Kurup Çok Sayıda Suç İşledikleri Bildirilen 4 Kişi Polisin Başarılı Operasyonu Sonucu Yakalandı. Adli Makamlara Teslim Edilen 4 Şüpheli de Tutuklandı.

Balıkesir'de Çok Sayıda Olaya Karışan 4 Kişi Yakalandı

Balıkesir'de, suç işlemek için örgüt kurup çok sayıda suç işledikleri bildirilen 4 kişi polisin başarılı operasyonu sonucu yakalandı. Adli makamlara teslim edilen 4 şüpheli de tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, il merkezinde, "Suç işlemek için örgüt kurmak, üye olmak, faaliyetleri çerçevesinde yağma, geceleyin konut dokunulmazlığını ihlal, ölümle tehdit, işkence, bıçakla yaralama, küçük yaşta kız alıkoymak ve yer temin etmek, hırsızlık, ikamete tüfekle ateş etmek suretiyle ızrar, 2521 ve 6136 Sayılı Kanun'a Muhalefet" suçlarını işledikleri iddiasıyla yakalanan 4 kişi tutuklandı. 3 gün önce polis merkezine müracaat eden Ö.A. (53) isimli şahıs, gece yarısından sonra evine F.F. (19), V.K. (20), A.A. (19) ve Ö.K. (20) isimli şüphelilerin gelerek zorla içeri girdiklerini ve bıçak tehdidiyle üzerindeki 45 YTL para, 2005 model Mondial marka motosikletinin ruhsat ve anahtarlarını aldıklarını, engel olmak istediğinde yüzünden ve boynundan bıçakla yaralandığını, kendilerini polise ihbar etmemesi için bir ucunu prize taktıkları elektrik kablosunu ayaklarına bağlayıp elektrik vererek işkence yaptıklarını ileri sürerek şikayetçi oldu. Şüpheli şahısların yakalanması için çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, aynı gün aranan şahısların saklandığı Sütlüce Mahallesi'ndeki bir evi tespit ederek operasyon düzenledi. Çok sayıda polisin sevk edildiği eve yapılan baskında olaya karışan şüpheliler, evde bulunan küçük yaştaki B.K. (17) ve G.T.(16) isimli kızlarla yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üstlerinde ve saklandıkları ikamette yapılan aramalarda, 1 adet pompalı av tüfeği, 2 adet ekmek bıçağı, 1 adet sustalı bıçak, 2 adet motosiklete ait ruhsat belgesi, mağdur Ö.A.'nın evinden yağmalanan Mondial marka motosiklet, daha önceki tarihlerde M.A. (32) isimli şahsın ikametinden çalındığı tespit edilen video kamera ve özel eşyalarıyla mağdur Ö.A'nın evinden çalındığını beyan ettiği çantası ve giysileri bulunarak el konuldu.

Yakalanan şüphelilerin önceki tarihlerde de çok sayıda suça karıştıkları tespit edildi. Buna göre, ocak ayı içinde 1. Sakarya Mahallesi Başpınar Sokak üzerinde M.D.'nin (53) darp ve bıçakla tehdit edilmesi, Kayabey Mahallesi'nden küçük yaştaki mağdure B.K'nın (17) kaçırılıp alıkonulması, Doğumevi Hastanesi'nden E.K. (47) isimli kadının çantasıyla beraber içindeki para ve eşyaların çalınması, Dumlupınar Mahallesi'nde B.E. (18) isimli gencin bıçakla tehdit edilmesi, Kayabey Mahallesi'nde S.D. (19) isimli şahsa pompalı tüfek ile ateş edilmesi, 2. Sakarya Mahallesi'nde C.D. (38) isimli şahsa pompalı tüfekle ateş edilmesi, Plevne Mahallesi'nde M.A. (32) isimli şahsın bıçakla tehdit edilerek parasının yağmalanması ve ölümle tehdit edilmesi, Dinkçiler Mahallesi'nde M.A. (31) isimli şahsın cep telefonunun bıçak tehdidiyle yağmalanması olaylarından haklarında hazırlanan tahkikat raporuyla beraber adli makamlara sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılan F.F., V.K., A.A. ve Ö.K. isimli şüphelilerin tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu arada, şüphelilerden V.K.'nın kızını zorla kaçırdığını iddia eden genç kadın geçen hafta savcılığa suç duyurusunda bulunurken, V.K'nın kendisini ölümle tehdit ettiğini, kızının hayatından da endişe duyduğunu belirterek şikayetçi olmuştu. Karne günü Hacıilbey Ticaret Meslek Lisesi'ne giden genç kadın, kaçırılan kızının karnesini almış, savcılıktan da kızının bulunmasını istemişti. Özel güvenlik kursunu bitiren ve Atatürk Devlet Hastanesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan genç kadın, kızının kaçırılması ve sonrasında aldıkları tehdit olaylarının ardından işinden ayrılmak zorunda kaldığını anlatarak mağduriyetini dile getirdi. Düzenlenen operasyonla kızına kavuşan anne, adli makamlara ve polise teşekkür etti.

(YU-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA