Balıkesir'de Çete Operasyonu: 7 Kişi Adliyede

Balıkesir'de Çete Operasyonu: 7 Kişi Adliyede

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Düzenledikleri Operasyonda Dördü Kadın 14 Kişiyi Gözaltına Aldı.

Balıkesir'de Çete Operasyonu: 7 Kişi Adliyede

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenledikleri operasyonda dördü kadın 14 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların, 7 Aralık 2010 tarihinde arabasında uğradığı silahlı saldırıyla öldürülen işadamı Ümit Rıza Tezcan'ın intikamını almak isteyen ve cezaevinde bulunan ağabeyi A.K.T.'nin adamları olduğu belirtildi.

Üç hafta önce kayınvalidesinin evinin önündeyken arabasında öldürülen Tezcan'ın intikamını almak isteyen ağabeyi A.K.T. tarafından kurulduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlılardan yedisi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı, yedisi ise tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi. Zanlıların 11 Mayıs 2010'da O.A.'nün bıçakla öldürülmesi, 28 Ağustos 2010'da E.K.' nin ateşli silahla öldürülmesi, 22 Ekim 2010'da S.B.'nin araba ve ikametinin kurşunlanması, 26 Ekim 2010'da H.U.'nun arabasının kurşunlanması ve 19 Aralık 2010'da A.Y.'nın darp edilmesi olaylarına karıştığı iddia edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, A.K.T.'nin kurduğu ve yönettiği çıkar amaçlı silahlı suç örgütü tarafından işlendiği değerlendirilen suçlara yönelik düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda yakalanan M.E., A.A., A.M., E.G., O.A., K.K. ve D.T.'nin, adli makamlara sevk edildiği kaydedildi.