Balıkesir'de Anadolu Öğretmen Lisesi Binasının Yapımı Sürüyor

Balıkesir'de Anadolu Öğretmen Lisesi Binasının Yapımı Sürüyor

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Binay, İnşaatı Devam Eden Balıkesir Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Bu Sene Bitirilerek Eğitim ve Öğretime Açılacağını Bildirdi.

Balıkesir'de Anadolu Öğretmen Lisesi Binasının Yapımı Sürüyor

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Binay, inşaatı devam eden Balıkesir Anadolu Öğretmen Lisesi'nin bu sene bitirilerek eğitim ve öğretime açılacağını bildirdi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, beraberinde İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Binay ve Şube Müdürü Zeki Çabuk ile birlikte Anadolu Öğretmen Lisesi okul inşaatında incelemelerde bulundu. Mehmet Niyazi-Müferrah İstanbulluoğlu isimli hayırsever çiftin katkısıyla yapımına başlanan 24 derslikli Balıkesir Anadolu Öğretmen Lisesi'ni gezen milletvekili Özgün, kendisinin de Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Binay, okul inşaatının hızlı bir tempoyla devam ettiğini, milletvekili İsmail Özgün'ün de çabalarıyla önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına yetişeceğini açıkladı. Anadolu Öğretmen Lisesi'nin yakın bir zamanda kendi binasına kavuşacak olmasının başta kendisini çok mutlu edeceğini kaydeden İsmail Özgün, "Başka okulların binasında hizmet vermeye çalışan öğretmen lisesi için profesyonel anlamda kaliteyi sağlamak için kendi hizmet binasına geçecek olması çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri, geçici olarak konuşlandırıldıkları Zühtü Özkardaşlar Lisesi'ndeki binada eğitim öğretiminlerini sürdürüyor.

(YU-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA