Balıkesir'de 5 Katlı Binada Çıkan Yangın Korkuttu

Balıkesir'de 5 Katlı Binada Çıkan Yangın Korkuttu

Balıkesir'de 5 Katlı Bir Binanın En Üst Katında Çıkan Yangın Korkuya Sebep Oldu. İtfaiyenin Anında Müdahale Ettiği Yangın Kısa Sürede Söndürülürken, Gözyaşlarına Boğulan Ev Sahibi Kadını Komşuları ve Polisler Teselli Etti.

Balıkesir'de 5 Katlı Binada Çıkan Yangın Korkuttu

Balıkesir'de 5 katlı bir binanın en üst katında çıkan yangın korkuya sebep oldu. İtfaiyenin anında müdahale ettiği yangın kısa sürede söndürülürken, gözyaşlarına boğulan ev sahibi kadını komşuları ve polisler teselli etti.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Adnan Menderes Mahallesi Öğretmen Sırrı Özbay Caddesi 50. Yıl Sitesi'ndeki 5 katlı binanın en üst katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Hakan-Sevilay Karaoğlanoğlu çiftinin ikamet ettiği evin mutfak kısmında çıkan yangın sırasında evde bulunan Sevilay Karaoğlanoğlu, içeriye sızan yoğun dumanı farkederek evde oynayan çocuğunu alarak daireden çıkmayı başardı. Durumun bildirilmesi üzerine Balıkesir İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin kısa sürede müdahale ettiği yangın, çevredeki binalara sıçramadan söndürüldü. Yaklaşık yarım saat içinde tamamen söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi. Doğalgazlı binada tedbir amaçlı vanalar kapatılırken, TEDAŞ ekipleri de elektrikleri kesti.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında gözyaşlarına boğulan Sevilay Karaoğlanoğlu'nu komşuları ve polisler güçlükle teselli etti. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde çalıştığı öğrenilen Sevilay Karaoğlanoğlu, olay sırasında eşinin evde olmadığını, yangının nasıl çıktığını anlamadığını ancak mutfakta çocuğunun oyun oynarken bir şeyleri tutuşturmuş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi.

Balıkesir İtfaiye Müdürü Fikret Tezcan, yapılan inceleme sonucu yangının muhtemelen mutfaktaki koltukta söndürülmemiş sigara izmaritinden kaynaklanabileceğini kaydetti.

Polisin ev sahibi ve komşuların ifadesine başvurduğu olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(YU-NÇ-Y)

Kaynak: İHA