Balıkesir CHP'de Sandık Heyecanı

Balıkesir CHP'de Sandık Heyecanı

CHP Karesi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan iki isim için eğilim yoklaması yapıldı.

Balıkesir CHP'de Sandık Heyecanı

CHP Karesi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan iki isim için eğilim yoklaması yapıldı. Aday adayları Ender Biçki ve Cengiz Dikici sandık kurularak aday ismin belirlenmesinde kazanının demokrasi olduğunu ifade etti.

CHP'de Karesi Belediye Başkan Adayı eğilim yoklaması ile belirleniyor. Sabah 08: 00'de kurulan 5 ayrı sandıkta 1465 CHP Karesi üyesinin oy kullanması bekleniyor. Aday adayı olan Cengiz Dikici, "Sandıktan çıkacak ismin genel merkez tarafından da onaylanması gerekiyor. Yüzde 50'nin üzerinde bir katılım bekliyorum. Bu şekilde sandık kurularak aday ismin belirlenmesi demokrasinin bir göstergesi. Yaşar Evci başkanlığındaki yönetim kuruluna bu demokrasi şöleni için teşekkür ediyorum" dedi.

CHP'de Altı Eylül İlçe Başkanlığı'nda üye olan Ender Biçki, aday adayı olduğu Karesi Belediye Başkanlığı için oy kullanamadı. Basın mensuplarını kırmayan Biçki temsili olarak oy zarfı ile gazetecilere poz verdi. Biçki, "1465 üyemiz bugün oy kullanacak. Sandık kurularak aday ismin belirlenmesi demokrasi adına çok güzel bir olay. Siyaset yaptığım yıllardan bu yana istediğim ve önerdiğim bir yöntem. Böyle bir temayül ve ön seçim yapmaktan dolayı çok mutluyum. Çünkü örgütün sesine kulak vermek, düşüncesine önem vermek lazım. Bu seçimin kazananı ve kaybedeni asla olmayacaktır. Kazanan CHP ve Balıkesir olacaktır" diye konuştu.

CHP Genel Merkezi tarafından Balıkesir'de yapılan eğilim yoklaması için görevlendirilen CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, "Balıkesir'de Karesi ilçe seçiminde temayül seçimi için görevlendirildim. Demokrasinin en güzel örneğini bu şekilde yapıyoruz. Genel merkez olarak ön seçim eğilim yoklaması ile adaylarımızı belirliyoruz. Sonra sandıktan çıkan isimler genel merkez tarafından da onaylanıyor. Sandıktan çıkan oyları akşam 5'den sonra huzurlarınızda sayacağız. Başkan partiler gibi torbaların ağzını mühürleyip bir yerlere göndermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

CHP Karesi İlçe Başkanı Yaşar Evci, ise 21 yıldan sonra kurulan sandıklara dikkat çekti. Başkan Evci, "Balıkesir'de 21 yıl önce böyle bir seçim yapılmış. 21 yıl aradan sonra benim ilçe başkanlığım döneminde tekrar yapılmasından mutluyum. Genel merkezin de sesimize kuak verip böyle bir karar alması bizi de mutlu etti. Belediye meclis üyelerimizi de üyelerimiz seçsin istiyoruz. 1465 üyemiz var bugün oy kullanacaklar, adaylarımız için hayırlı olsun" açıklamasını yaptı.

Saat 17: 00'ye kadar açık kalacak sandıkların ardından oy sayım işlemine geçilecek. - BALIKESİR