Balıkesir CHP'de İrfan Barış Yeniden Başkan Seçildi
Haberler » Politika » Balıkesir CHP'de İrfan Barış Yeniden Başkan Seçildi - Haberler

Balıkesir CHP'de İrfan Barış Yeniden Başkan Seçildi

CHP Balıkesir İl Olağan Kongresi'nde İrfan Barış Yeniden İl Başkanlığına Seçildi.

Balıkesir CHP'de İrfan Barış Yeniden Başkan Seçildi

CHP Balıkesir İl Olağan Kongresi'nde İrfan Barış yeniden il başkanlığına seçildi.


İl Başkanı İrfan Barış, Ali Kesen ve Feyzullah Özkan'ın aday olduğu kongrede, başkan oylama başlamadan belli oldu. Üç listenin yarıştığı kongrede 630 delegeden 362'isinin imzasını alarak yeniden aday olan İrfan Barış'ın rakipleri Ali Kesen 60, Feyzullah Özkan ise 51 oy toplayarak kongrede başkanlığa aday olamadı.


Tek liste ile yapılan olağan kongrenin başında İrfan Barış ve onu destekleyenler erken kutlama yaparken, rakip listeleri destekleyenler ise oy bile kullanmadan genel kurul salonunu terk etti.


Balıkesir Gala Kültür ve Yaşam Tesisleri'nde yapılan kongreye İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan ve CHP'li belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve delegeler katıldı.


Genel Kurul Divan'ın seçimi ile başladı. Divan Başkanlığı'na CHP'nin Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, parti üyeleri Orhan Özen, Mahmut Ceylan ve İl kadın Kolları Başkanı Piraye Kızıltaş seçildi. Divan seçiminin ardından partiye verdikleri hizmetten dolayı Tamer Molla, Münir Balkanlı, Sedat Pekel, Önder Kırlı, Mahmut Tiritoğlu, Ali Kemal Deveciler, Orhan Sür, Ergün Aydoğan, Hasan Tahsin Uzun, Naim Durmaz ve Dursun Erkoç'a teşekkür plaketi verildi.


Kongrenin başında rakipleri aday olmak için yeterli imzayı toplayamayınca başkan ilan edilen İrfan Barış, yaptığı konuşmada birlik mesajları verdi.


Başkanlık için 3 ismin yarıştığını söyleyen Barış, "Bugün burada güzel bir demokrasi örneği yaşandı. Medeni cesaretini gösteren arkadaşlarımız yönetime aday oldu. Kongre öncesinde olduğu gibi kongre sonrasında da partimizi Balıkesir'de daha da ileriye taşımak için çalışacağız." dedi.


CHP'nin 2009 yerel seçimlerinde Balıkesir genelindeki oy oranını arttırdığını ifade eden Barış, "Balıkesir merkezde belediye başkanlığını alamasak da 7 ilçemizde belediye başkanlığı partimizin oldu. Üç olan belediye sayımızı Balıkesir'de 7'ye çıkarttık. Bu büyük bir başarıdır. 2010 genel seçimlerinde de partimizin milletvekili sayısını birden daha da yukarılara çıkartacağımıza inanıyorum. Bize görevi yeniden layık gören delegelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz." diye konuştu.


Yapılan Olağan Kongre'nin ardından yeni yönetim şöyle oluştu: "İrfan Barış (Başkan), Nedret Akova, Muharrem Aydın, Ergül Aygün, Mehmet Başak, Cavit Dede, Esen Demir, Canan Deniz, Ersin Dinçkal, Mehmet Durmaz, Mehmet Ertaş, Sıtkı Gider, Süleyman Kaba, Uğur Kaplan, Ediz Nalbant, Mustafa Oflas, Ersan Özgençil, Fatma Pahlivan, Şeref Yaman, Aydın Umut Yüksekli.


Disiplin Kurulu: Gökhan Alaca, Turhan Avşar, Gülhan Erdoğar, Seçim Gider, Favzi Keklikçi, Mehmet Şafak, Turan Tülü, Müslüm Yulaf."

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler