Balıkesir: Burhaniye'de Toplu Konut Müracaatları 26 Ocak'ta Sona Eriyor

Balıkesir: Burhaniye'de Toplu Konut Müracaatları 26 Ocak'ta Sona Eriyor

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Burhaniye Belediyesi'nin İşbirliği ile Gerçekleştirilecek 164 Konut İçin Müracaatların 26 Ocak Tarihinde Sona Ereceği Bildirildi.

Balıkesir: Burhaniye'de Toplu Konut Müracaatları 26 Ocak'ta Sona Eriyor

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Burhaniye Belediyesi'nin işbirliği ile gerçekleştirilecek 164 konut için müracaatların 26 Ocak tarihinde sona ereceği bildirildi.

TOKİ projesi için yapılacak çalışmaları yürütmek üzere açılan TOKİ bürosuna, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Belediye bünyesinde, önceleri müftülük makamı olarak hizmet veren binada açılan TOKİ bürosunda ev edinme koşulları konusunda ayrıntılı bilgiler verildiği bildirildi. Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, konuyla ilgili, "TOKİ evlerini yapmak için en uygun alanı Kemer Konut Kooperatifi'nin yan tarafını tahsis ettik. Bu bölgede hemen projelendirme çalışmalarına başladık. 31 dönümlük bu alana 5'er katlı toplam 164 konut inşa edilecektir. 9 bloktan oluşacak konutlar 120 ve 78 metrekare olarak inşa edilecek. Bu arada da 26 Ocak tarihine kadar konut kayıtlarımız sürecektir. Konutlar için müracaat edecek kişilerin en az 3 yıl Burhaniye'de oturması şartı bulunmaktadır. 78 metrekare evler için aylık gelir 765 YTL'yi geçmeyecek ve kişinin evi olmaması da aranacak. Bize çalışmalarımızda destek veren tüm arkadaşlarıma şükran borçluyum" dedi.

Konut alıcılarının başvuru bedeli olarak, belediye tarafından Ziraat Bankası Burhaniye Şubesine açtırılan TOKİ hesabına, E tipi konut için 2 milyar, C1 tipi konut başvurusu için de 3 milyar lira yatırmaları gerekiyor.

Kaynak: İHA