Balıkesir Belediyesi'nden Sosyal Market Hizmeti

Balıkesir Belediyesi'nden Sosyal Market Hizmeti

Balıkesir Belediyesi sosyal market projesini hayata geçirdi.

Balıkesir Belediyesi'nden Sosyal Market Hizmeti

Balıkesir Belediyesi sosyal market projesini hayata geçirdi. Kuva-yi Milliye Meydanı'ndaki belediyeye ait olan eski kütüphane binasına açılan sosyal market ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılacak.

DUALARLA AÇILDI

Sosyal Market açılış törenine katılan Belediye Başkanı İsmail Ok, "Soğuk kış gününün hissedildiği bu günlerde insanlarımız için hayırlı bir açılış yapmanın sıcaklığını yaşıyoruz" dedi. Marketin açılış kurdelesi okunan duaların ardından kesildi.

Basına ve hayırsever vatandaşlara gösterdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Başkan Ok, tüm Balıkesirlilere ve hayırsever vatandaşlara Sosyal Market'e katkıda bulunmaları çağrısı yaptı. Belediye Başkanı İsmail Ok, "Evlerimizde kullanmadığımız ev eşyalarımız ve buna benzer bir çok malzemeler köşede duruyor. Bu eşyalarımızı evlerimizde tutacağımıza buraya getirerek yardıma muhtaç vatandaşlarımızı sevindirebiliriz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımız bu sıcak yuvadan hiçbir ücret talep etmeden ihtiyacını temin edebilecek" dedi.

OLANLA OLMAYAN ARASINDA KÖPRÜ OLACAK

Sosyal Market'in maddi durumu iyi olan vatandaşlarla, yardıma muhtaç vatandaşlar arasında bir köprü vazifesi göreceğini ifade eden İsmail Ok, "Şimdiye kadar bir çok açılış ve bir çok sosyal projeye imza attık. Fakat bunların içerisinde en anlamlısı ve beni en mutlu eden proje bu. Sosyal Market aracılığı ile yardıma muhtaç vatandaşlarımız ile maddi durumu iyi olan vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi sağlanmış olacak" diye konuştu.

BAŞKAN OK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Sosyal Market tanıtımında üniversite öğrencileri için de yeni bir müjde verdi. 2 yıldan bu yana devam eden ücretsiz çorba ve kahvaltı yardımının haricinde, öğrencilerin kirli kıyafetlerinin de yıkanarak ütüleneceği müjdesini veren Başkan Ok, "Artık öğrencilerimiz üniversite kimliklerini göstererek evlerindeki kirli çamaşırlarını getirecekler ve görevli arkadaşlarımız tarafından yıkanarak ütülenen kıyafetler öğrencilerimize verilecek" dedi.

Sosyal Market açılışının ardından sergilenen halk oyunları gösterisindeki zeybek oyunu büyük beğeni topladı. - BALIKESİR