Balıkesir Belediyesi Eski Kamyon Garajını 16.5 Milyon YTL'ye Sattı

Balıkesir Belediyesi Eski Kamyon Garajını 16.5 Milyon YTL'ye Sattı

Balıkesir Belediyesi, Kendi Mülkiyetinde Olan Eski Kamyon Garajının 32 Dönümlük Alanını 16.5 Milyon Ytl.'ye Sattı. İhaleyi, Pera Gmyo A.ş. Kazandı.

Balıkesir Belediyesi Eski Kamyon Garajını 16.5 Milyon YTL'ye Sattı

Balıkesir Belediyesi, kendi mülkiyetinde olan eski kamyon garajının 32 dönümlük alanını 16.5 milyon YTL.'ye sattı. İhaleyi, PERA GMYO A.Ş. kazandı.

Yaklaşık 2 ay önce ilk defa ihaleye çıkarılan bursa yolu 1. kilometredeki 32 dönümlük yer için 25 milyon YTL. muhammen bedel istenmiş, rakamın yüksek olması sebebiyle katılan olmayınca ihale iptal edilmişti. Bugün öğleden sonra tekrar ihaleye çıkarılan eski kamyon garajı için 6 firma belediyeden teklif dosyası aldı. Balıkesir Belediyesi Encümen Salonu'nda gerçekleşen ihaleye resmi müracaatta bulunan 2 firma katıldı. Park Turizm A.Ş. ile PERA Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GMYO) şirketleri, 13 milyon 35 bin YTL. muhammen bedel ile açık artırma usulü satışa çıkarılan yer için üst üste teklifler verdi. Yaklaşık 1 saat süren ihalede Park Turizm A.Ş.'nin 16 milyon 100 bin YTL.'lik teklifine PERA GMYO A.Ş. 400 bin YTL. daha fazla vererek 16.5 milyon YTL. teklif verdi. Park Turizm yetkilisi ihaleden çekildiğini açıklayınca ihaleyi en yüksek teklifi veren PERA GMYO kazandı. Belediye Başkanı Sabri Uğur'un başkanlık yaptığı Belediye Encümeninde taraflar arasında ihalenin satış protokolü imzalandı. Global Yatırım Holding'in kuruluşu olan PERA GMYO A.Ş.'nin ana arter üzerindeki 32 dönümlük alanı ne şekilde değerlendireceği ise şimdiden merak konusu oldu. PERA GYMO A.Ş.'nin yetkilisini kutlayan Belediye Başkanı Sabri Uğur, ihalenin hem satın alan şirkete hem Balıkesir'e hayırlı olmasını diledi.

(YU-) 04.03.2008 20:22 TSİ