Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler

Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler

Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Balıkesir'in Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, ilçede devam eden projelerin ileriye dönük ve kesin çözüm getiren işler olduğunu belirterek, Gönen tarihindeki en kapsamlı ve ciddi çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Balıkesir'in Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, ilçede devam eden projelerin ileriye dönük ve kesin çözüm getiren işler olduğunu belirterek, Gönen tarihindeki en kapsamlı ve ciddi çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Geçmiş yıllara nazaran çok ciddi ve kapsamlı çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan Yakar, ilçe adına gelecek vadeden atılımlar başlattıklarını ve yapılan bu çalışmaların ileriye dönük ve kesin çözüm getirecek çalışmalar olduğunu ifade ederek, "Gönen tarihinde böyle kapsamlı ve ciddi çalışmalar olmadı. Bizler bu şehrin sorunlarını bilen ve yaşayan insanlarız. Bu yüzden, Gönenliler'in sorunlarını ve beklentilerini biliyoruz. Şahısların beklentileri üzerinde değil de toplumun beklentileri üzerinde yoğunlaştık. Devlet kademeleri ile sıcak temaslar kurup ilçemizin sorunlarını bu kademeler ile paylaşarak beklentilerimizi dile getirdik. Aldığımız olumlu cevaplar üzerine projelerimizi tamamlayıp, o kademelerin kapılarını aşındırdık. İşte bunun en somut örneği; ilçemizdeki çay, dere ve kanalların ıslah çalışmaları. Kendi bütçemiz ile yapılması mümkün olmayan ıslahlar, bizim Gönen için iktidardan aldığımız desteğin göstergesi. Bunun yanında duble yolumuzda bu örneklerden bir çalışmadır" dedi.

Belediye Başkanı Yakar, Gönen'e istihdam ve ekonomik canlılık kazandıracak olan organize sanayi bölgesi için gerekli prosedürlerin tamamlandığını söyledi. Organize sanayi bölgesinde yükselecek olan her fabrikanın ilçe adına hareketlilik ve kazanç anlamına geleceğini vurgulayan Yakar, "Bu tesislerin faaliyete girmesiyle birlikte yakın zamanda istihdam, Gönen için sorun olmak çıkacak. Ekonominin iyi olduğu yerleşim yerlerinde üretimin yanında tüketim de hat safhaya ulaşacaktır. İşte o zaman sanayiciden tutun da küçük esnafa kadar herkes ekonomik olarak rahatlayacaktır. İşlerin bir tarafıyla uğraşıp diğer tarafını görmezden gelemeyiz. Bir taraftan OSB ile ilgili çalışmalarımız devam ederken, diğer taraftan da halkımızın beklentilerine cevap vermek zorundayız. Tüm dengeler yerine oturduğunda ki bu fazla bir zaman almayacak, doğru ve dürüst işler yaptığımızı herkes görecek" şeklinde konuştu.

Eleştirilere daima açık olduğunu dile getiren Başkan Yakar, eleştirilerin yapıcı ve dozunda olmasının kendilerine yardımcı olacağının altını çizerek, "Seçimler öncesinde yarıştığımız ve halen peşinden koştuğumuz konu yalnızca Gönen'e olan hizmet aşkımızdır. Kapalı Pazar yerinin yetişip yetişemeyeceği konusunda yapılan eleştiriler, şimdilerde yerini burada yapılan düzenlemelere bıraktı. Kapalı Pazar yerinin arkasına sığınıyor değiliz. Bu bizim görevimizdi. Ancak şimdi bu devasa ve ülkemizin en büyüğü olarak tescillenmiş tesisimizi görmezden gelip,çıkarları doğrultusunda yıkıcı eleştiri yapanlara da prim vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title