Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler

Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler

Balıkesir Belediyesi Tarafından Bayramın İlk 3 Günü Şehiriçi Otobüslerin Ücretsiz Olacağı ve Kurban Bayramı ile İlgili Tüm Tedbirlerin Alındığı Açıklandı.

Balıkesir: Balıkesir'de Yerel Yönetimler

Balıkesir Belediyesi tarafından bayramın ilk 3 günü şehiriçi otobüslerin ücretsiz olacağı ve Kurban Bayramı ile ilgili tüm tedbirlerin alındığı açıklandı.

Belediye İşletmeler ve İştirakler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, şehiriçi otobüsleri, bayramın ilk üç günü ücretsiz yolcu taşıyacak. Bayramın dördüncü gününden itibaren normal tarifeli taşımacılığa dönüleceği belirtildi. Balıkesir'de, İl Kurban Komisyonu'nca belirlenen yerlerin dışında, kamuya açık alanlarda kurban kesimi yapılamayacak. Bu yıl, 31 Aralık 2006 ila 3 Ocak 2007 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı ile ilgili alınacak önlemler ve kurban kesim yerleri İl Kurban Komisyonu tarafından belirlendi. Komisyon kararına göre, kent merkezinde 31 yerde kurban kesimi yapılacak. Balıkesir Belediyesi'nin de, şehir genelinde 5 ayrı yerde küçükbaş kurban kesimi yapacağı belirtildi. Bayramın ilk günü öğleye kadar saat 08.00 ila 13.00 arasında, İl Kurban Komisyonu'nca belirlenen şartlar çerçevesinde, belediye tarafından küçükbaş kurban kesimi yapılacak yerlerin Adnan Menderes Mahallesi pazar yeri, Salı Pazarı'nda balık hali, Atatürk Mahallesi'nde Cumartesi Pazarı (Karizma Spor tesisleri yanı), Bahçelievler Mahallesi'nde Çarşamba Pazarı, Gümüşçeşme Mahallesi'nde pazar yeri (Muhtarlık karşısı) olduğu, bu yerlerde komisyonca görevlendirilen ikişer kasabın görev yapacağı bildirildi. Bayram namazından sonra başlayacak olan kesimler, saat 13.00'e kadar sınırlı kalırken, ilk gün yapılacak bu kesimler sırasında, Kurban Komisyonu'nca görevlendirilen ve belediye veterinerlik, zabıta müdürlükleri ile İl Tarım Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel denetim ekipleri, kurban satış ve kesim yerlerini denetleyecek. Kurbanlık hayvanların teşhir ve satışınınsa eski Kepsut yolu üzerindeki hayvan pazarından başka yerde yapılamayacağı kaydedildi.

Kaynak: İHA