Balıkesir: Balıkesir'de Devlet-millet İş Birliği

Balıkesir: Balıkesir'de Devlet-millet İş Birliği

- Balıkesir'de, Hayırseverlerin Katkısıyla Tamamlanan İki Ayrı Sağlık Ocağı Art Arda Düzenlenen Törenlerle Hizmete Açıldı. Hayırseverlere Teşekkür Eden Vali Selahattin Hatipoğlu, Zenginlerin Halkın İhtiyaç Duyduğu Alanlarda Katkı Sağlamalarını İstedi.

Balıkesir: Balıkesir'de Devlet-millet İş Birliği

- Balıkesir'de, hayırseverlerin katkısıyla tamamlanan iki ayrı sağlık ocağı art arda düzenlenen törenlerle hizmete açıldı. Hayırseverlere teşekkür eden Vali Selahattin Hatipoğlu, zenginlerin halkın ihtiyaç duyduğu alanlarda katkı sağlamalarını istedi.

Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde yapılan 5 Nolu Albay Tayyar Oğuz Sağlık Ocağı'nın açılış töreninde konuşan Vali Selahattin Hatipoğlu, zengin, varlıklı kişilerin halkın ihtiyaç duyduğu alanlarda katkıda bulunmaya davet etti. Hayırsever Nuran Oğuz'a şükranlarını sunan ve herkese örnek gösteren Vali Selahattin Hatipoğlu, "İlimizde, başta sağlık ve eğitim olmak üzere önemli sorunlarımız bulunmaktadır. Sağlık açısından merkez durumundayız, bütün hastanelerimiz dolu. Sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza sunulması devletimiz ve hükümetimiz açısından birinci derecede sorun olarak öngörülmekte ve buna konuda çalışmalar yapılmaktadır. İlimizde 40 binin üzerinde ilk ve orta öğretim öğrencisi var. 20'nin üzerinde okulda ikili öğretim yapılıyor. Eğitimin daha kaliteli bir seviyede olması için buna bir çözüm bulmamız gerekiyor. Hayırsever Nuran Oğuz ve rahmetli eşi, ilimizin eksik duyulan hizmetlerine varlıklarını adamışlardır, kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Daha nice Nuran Oğuz'ların ilimizde bu tür hayırlı hizmetlere öncülük etmesini istiyoruz" dedi.

Hayırsever Nuran Oğuz'un sağlık ocağına katkı ile kalmayıp, bir de okul yaptırdığı, ayrıca, şu anda kaldığı evi de vefatından sonra yine hayır hizmetlerine adadığı açıklandı. Nuran hanımın, mevcut 200 bin YTL.'sini de kapalıspor salonu yapılmak üzere ayırdığı, yakında protokol imzalanacağı belirtildi.

İl sağlık Müdürü Altan Paç, merhum Tayyar Oğuz ve eşi Nuran Oğuz çiftinin 50 bin YTL.'lik katkısıyla tamamlanan sağlık ocağının İl Özel İdare bütçesinden 100 bin YTL.'ye ihale edildiğini, Gazi Osman Paşa Mahallesi muhtarlığının da önemli katkıları bulunduğunu kaydetti. Sağlık ocağının Gazi Osman Paşa ve Yıldız Mahallesi ile Kabaklı, Akçakaya ve Gökköy köylerine de hizmet vereceği, yaklaşık 13 bin nüfusa birinci basamak sağlık hizmeti sunulacağı bildirildi. Vali Hatipoğlu, hayırsever Nuran Oğuz'a plaket vererek teşekkür ettikten sonra açılışını birlikte yaptıkları sağlık ocağını gezdi.

AÇS'YE 300 BİN YTL.'LİK KATKI

Sağlık ocağından başka yine bayan bir hayırseverin katkısıyla biten ana çocuk sağlığı da törenle hizmete açıldı. 52 Evler'de yapılan Leman Yurtoğlu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Eğitim Merkezi'nin açılışını Vali Selahattin Hatipoğlu ile Balıkesir Milletvekili Edip Uğur, hayırsever Leman Yurtoğlu, İl Sağlık Müdürü Altan Paç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Karayiğit birlikte yaptılar. "Yüzde yüz Balıkesirliyim" diyen hayırsever Leman Yurtoğlu, "Sağlığım el verdiği müddetçe başka hayır işleri de yapacağım" dedi.

AK Parti Milletvekili Edip Uğur, yeni açılan sağlık merkezinin devlet-millet işbirliğinin çok güzel bir örneği olduğunu belirterek, hayırsevere teşekkür etti. Milletvekili Uğur, "Hükümetimiz sağlık konusuna çok önem veriyor. Hastaneler birleştirildi, artık, tüm vatandaşlarımız istediği hastanede tedavi olabiliyor. İlaç kuyrukları artık yok, isteyen isteği eczaneden ilacını alabiliyor. Çok yakın zamanda genel sağlık sigortası da devreye girecek" dedi.

35 personelin bulunduğu sağlık merkezini gezen Vali Hatipoğlu ve Milletvekili Uğur, yetkililerden bilgi aldı.

(YU-MŞ)