Balıkesir: Ayvalık Emniyeti Yenileniyor

Balıkesir: Ayvalık Emniyeti Yenileniyor

Balıkesir'in Ayvalık Emniyet Müdürlüğü, teknolojinin son imkanlarıyla donatılıyor.

Balıkesir: Ayvalık Emniyeti Yenileniyor

Balıkesir'in Ayvalık Emniyet Müdürlüğü, teknolojinin son imkanlarıyla donatılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ayvalık Emniyet Müdürü Ayhan Güci, vatandaşların bağışlarıyla uzun yıllardır tadilat görmeyen emniyet binasının elektrik şebekesinden telefon ağına ve arşivlerine kadar yenilendiğini bildirdi. Vatandaşın daha rahat hizmet alabilmesi için giriş katında değişiklik yapılacağını söyleyen Güci, giriş kapısının modern bir hale getirilerek girişte bir lobi ve danışma merkezi kurulacağını ifade etti. Ayrıca polis otoları için kapalı bir otopark yapılacağının da altını çizen Güci, çeşitli sebeplerle toplanan motosikletler için de iki katlı bir park alanı yapılacağını bildirdi.

Modernize edilen hizmet binasında ayrıca fotosel kontrolü ışıklandırma sistemiyle elektrik tasarrufu da hedefleniyor. Modern çizgiler taşıyan yeni dizayn mobilyaların yanı sıra ısı yalıtımı sağlayan ve yangın önleyici özelliği olan asma tavanlar yapıldı.

22 kamerayla polisin şahin gözleri olarak nitelendirilen izleme ve takip sistemi oluşturuldu. 2 hareketli 20 sabit kameranın yer aldığı sistemde önümüzdeki günler içinde plaka tanıma sistemi de yer alacak. Oluşturulan komuta sisteminde ilçenin asayiş ve trafik durumu 24 saat izlenecek. İkinci teknolojik yenilikse arşiv sisteminde oluşturuldu. Dolap sistemindeki arşivler kaldırılıp yerine kompakt arşiv sistemi yerleştirildi. Bu sistemle ortalama 6 bin klasörlük bir alan oluşturuldu. Bu sistem dosyaları geniş bir güvenlik ağında tutarken, yangın, patlama ve su baskını gibi zararlardan da koruyor.

Kaynak: İHA